MISTR 2023/2024

Mazanec, Růžička, Voženílek? Vyberte nejlepšího Oceláře první čtvrtiny

01.11.2023 · Redakce
Vyberte v anketě klubu nejlepšího Oceláře uplynulé čtvrtiny základní části: Nominování byli brankář Marek Mazanec a útočníci Martin Růžička s Danielem Voženílkem.

Marek Mazanec

Úvod sezony odmakal při zranění brankáře Ondřeje Kacetla sám, Marek Mazanec patřil v první čtvrtině mezi nejvytěžovanější brankáře. Po trošku ospalejším úvodu nabral velmi slušnou fazónu: Z posledních šesti zápasů inkasoval pětkrát jen jeden gól, Oceláři všechny vyhráli. A z toho i dvakrát na nájezdy, ve kterých kraloval! S úspěšností skoro 92,5% je Mazanec jedním z nejlepších brankářů aktuální sezony.

Martin Růžička

Tahoun, lídr, hlavní hvězda týmu... A hráč, na kterého je spoleh! Martin Růžička si v další sezoně udržuje svůj standard více než jednoho bodu na zápas, je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem týmu (8+9) a v historii extraligy bortí jeden rekord za druhým. Při poslední výhře v Liberci zapsal jednu asistenci a posunul se mezi deset nejproduktivnějších hráčů historie nejvyšší české soutěže.

Daniel Voženílek

Na fantastickou jarní fazonu, kdy se Daniel Voženílek stal MVP play off a zahrál si poprvé v kariéře také na mistrovství světa, třinnecký útočník plynule navázal i v nové sezoně. Voženílek je fanoušky zbožňován za obrovskou vůli bojovat a nevypustit žádný souboj, to vše navrch vyvažuje také bodovou produkcí: V 15 zápasech zaznamenal 12 bodů (5+7), se třemi góly je nejlepším střelcem Třince v přesilovkách a s bilancí +10 v bodování plus/minus je nejlepším hráčem celého týmu. Není divu, že Voženílek nechybí ani v nominaci české reprezentace na Karjala Cup ve Finsku.

Hlasovací formulář