Mazanec: Chuť vyhrát na nás byla znát

03.03.2023 · Vojtěch Kasal
Oceláři v rámci posledního venkovního utkání základní části dokázali jednoznačně zvítězit na ledě Olomouce a vylepšit tak nelichotivou bilanci z posledních zápasů. Skvostný výkon předvedl Marek Mazanec, který si při výhře 5:0 připsal další čisté konto a následně přidal i pozápasové hodnocení.

Gratulace k výhře. Poslední venkovní zápas sezóny přinesl vytoužené vítězství za tři body…

Určitě je to důležitá výhra. Čeká nás teď nejtěžší část sezóny, na kterou se všichni těšíme. Takovou vzpruhu jsme potřebovali, na druhou stranu nesmíme její hodnotu přeceňovat. Musíme mít stále na paměti, jaké úsilí takové vítězství stojí a pokračovat v něm i nadále.

Letos jste se s Olomoucí utkali vlastně již po páté, pokud započítáme i předsezónní přípravu, přičemž doposud vždy slavil tým z Hané. Dnes to ale byla úplně jiná písnička. Co se tedy oproti těm předchozím utkáním změnilo?

Myslím, že rozhodovaly herní detaily. Náš projev na ledě byl lepší než v minulých zápasech, k čemuž možná přispělo i to, že Olomouc nebyla v plné sestavě. Každopádně v naší hře byla znát velká bojovnost, všichni jsme plnili, co jsme měli a z důrazu před bránou přišly i góly. Bylo tam vše, co tam mělo být.

Útok vám dnes fungoval od samého začátku na výbornou. Martin Růžička dokonce zvedal ruce nad hlavu již ve 13. minutě, ale rozhodčí měli jiný názor. Domníváš se, že vás tahle trochu sporná situace do dalšího průběhu zápasu nabudila či přímo zdravě naštvala?

To úplně nevím. Já sám si tedy z té dálky myslel, že to gól byl, ale ostatní byli blíž, tak to určitě museli vidět lépe. Nicméně my vstoupili dobře do zápasu a Olomouc jsme dlouho k ničemu nepustili. Chuť vyhrát na nás byla znát a kluci přede mnou si za tím šli od první minuty až do poslední sirény.

Ve třetí třetině se nakonec gólové radosti dočkali i domácí fanoušci, avšak sudí branku opět neposvětili. Můžeš ze svého pohledu celou situaci popsat?

Z mého pohledu to bylo jasné. Po odražené střele jeden z olomouckých hráčů netrefil puk přesně, a tak dorážel do mě místo do puku. Za mě jednoznačná situace, kdy gól platit neměl.

V neděli vás čeká poslední zápas základní části, ve kterém budete na domácím ledě hostit Mladou Boleslav, jednoho z potenciálních soupeřů pro předkolo. Na co se před utkáním zaměřit či na co si dát pozor?

Alfou omegou všeho je bojovnost. Každý se musí soustředit na to, aby hrál na maximum a vyvaroval se chyb. Bez toho nejde uspět, neboť v play off vyhrává hlavně dobrá obrana.