Martin Gernát o Třinci: Byly to krásné roky!

07.07.2021 · Klub
Mistrovský tým třineckých Ocelářů opouští nejproduktivnější obránce minulé extraligové sezony MARTIN GERNÁT. Novým působištěm slovenského reprezentanta bude švýcarský tým z Lausanne.

"Bylo to krásné angažmá, zatím asi nejlepší roky v mé kariéře. Hned v první sezoně jsme vyhráli titul a stejný úspěch se podařil i teď na konci. Je velká škoda, že se nedohrála předchozí sezona, tam jsme měli také nejvyšší cíle. Mohl to být krásný hattrick. Na Třinec budu vzpomínat opravdu krásně," říká rodák z Prešova.

K Ocelářům přitom přicházel po nepříliš vydařené sezoně: "Rozvázal jsem smlouvu na Spartě, nevěděl jsem, jak to vše bude dál a čekal jsem na nějaké angažmá. Krátce jsem proto hrával doma za Prešov a Košice a poté ve Švýcarsku. Když před začátkem další sezony přišlo laso z Třince, neváhal jsem. Bral jsem to jako restart mé kariéry."

Zda akceptovat nabídku z Třince pro něj nebylo těžké. Reference na téma Ocelářů byly vyloženě pozitivní: "Vyptával jsme se na Třinec u některých kluků ze Slovenska, kteří už tam působili. Všichni mi dali dobrou odezvu, dobré reference. Bylo mi řečeno, že klub je na vysoké úrovni, nemusel jsem mít obavy a dilema, jestli volit jinou možnost. Za ty tři roky mohu potvrdit, že to byla skvělá volba. Mohu klubu jen poděkovat, že mi pomohl k restartu."

Pod Javorovým strávil tři úspěšné roky, nejraději ale bude vzpomínat na minulý ročník: "Poslední sezona byla okořeněná jak individuálním úspěchem, tak i kolektivním. Snad to nebude znít jako fráze, když řeknu, že trochu víc si vážím mistrovského titulu. Povedlo se mi nasbírat docela hodně kanadských bodů, ale hokej je vždy hlavně týmovým sportem. Moje body by byly k ničemu, pokud by se Třinci nedařilo. Naštěstí jsme znovu vystoupali až na vrchol."

Krom reprezentačních povinnosti, kdy obléká dres slovenského národního týmu na MS v Lotyšsku, se spolu s partnerkou Soňou těší rovněž na radostnou událost. Už brzy se jim totiž narodí dcerka: "Bude to nová životní etapa, na kterou se těšíme. Budeme mít holčičku. Musím se přiznat, že jsem se trošku vyptával u Tomáše Marcinka, který s manželkou mají také malou holčičku. Dal mi nějaké rady, jak to v roli táty funguje. Bude to velká zodpovědnost, ale už se s partnerkou na vše moc těšíme."

MARTIN GERNÁT V OCELÁŘSKÝCH ČÍSLECH

Dnes v 18:00 | Jun.