Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marinčin: Káca ukázal srdce, zasloužil si nájezd chytit

15.04.2023 · Adam Sušovský
Tři vteřiny zbývaly do konce základní hrací doby, když se v enteria areně zastavil čas. Naprosto doslova! Oceláři byli malinký kousíček od vysněného postupu do finále, jenže rozhodčí proti nim nařídili za úmyslné posunutí branky trestné střílení... Víra Ocelářů se upínala k jedinému muži, brankáři Ondřeji Kacetlovi. "Strašně těžký moment, ale Káca ukázal srdce. Zasloužil si penaltu chytit," prohlásil Martin Marinčin.

Pátou sezonu v řadě si Oceláři zahrají poslední zápas sezony. Třinec vydřel další postup do finále a bude v něm moct obhajovat tři mistrovské tituly v řadě. Neuvěřitelná jízda napsala další, snad ještě více neuvěřitelnější, kapitolu v zápase číslo sedm na ledě Pardubic. Po vzoru klubové kampaně Ukaž srdce, jej republice ukázal celý třinecký tým. A jak po zápase říkal i naprosto vyždímaný Martin Marinčin, také gólman Ondřej Kacetl. 

Fantom třineckých hokejistů, který se začátkem play off už třetí sezonu v řadě zamyká branku na dva západy, ustál zatím suverénně nejkritičtější moment sezony, když tři vteřiny před koncem zápasu vychytal Tomáše Hyku při nařízeném trestném střílení. 

Zatímco do té doby rozhajcované publikum přešlo z obrovského hukotu k hrobovému tichu, enteria arenou se ozýval nadšený křik třineckých hokejistů. Jedním z nich byl také Martin Marinčin, jeden z nejvíce vytěžovaných hráčů sezony. "Těžká situace, nebylo to vůbec příjemné," řekl Maričin. 

"Káca nás ale výborně podržel, klobouk dolů před ním. Hlavně pro něj je to krásný závěr série. Drží nás celé play off a zasloužil si, aby tu penaltu chytil. Ukázal, že má to srdce a podržel nás v ten nejdůležitější moment," řekl Marinčin. 

Oceláři měli ještě v průběhu druhé třetiny nad soupeřem navrch, v závěrečné třetině ale Pardubice brutálním způsobem utahovaly šrouby. Poslední minuty a sekundy snad jako by při drtivém tlaku domácích ani neubíhaly... "Ale hráč ten čas tolik nevnímá, kouká jen na led. Je v takovém módě, že se to snaží jen ubránit. Měli velký tlak, ale dalo se to čekat. Vždyť mají velmi dobré a velmi zkušené mužstvo," pochválil soupeře Marinčin. 

Celý rozhovor s Martinem Marinčinem si můžete přehrát také v přiloženém videu.