MISTR 2023/2024

Máme v týmu soutěživého ducha, hodnotí přípravu Ladislav Kohn

27.05.2011 · Martin Stebel
Příprava na nový extraligový ročník je v plném proudu. V týmu Ocelářů neschází Ladislav Kohn, který se tak chystá už na třetí sezonu pod Javorovým. Sympatického forvarda jsme se proto zeptali na dojmy z tréninkového drilu v závěrečné fázi května.

Pro šestatřicetiletého Kohna to je vůbec první letní příprava s Třincem. V minulosti většinou nabíral před sezonou síly individuálně pod bedlivým okem své partnerky Katie, která je kondiční trenérkou. Jak tedy komentuje letošní kolektivní přípravu?: "Letos jsem v tomto období v Česku a z toho důvodu jsem se rozhodl pro přípravu s Oceláři. V minulosti jsem v létě pobýval většinou v USA, proto jsem volil individuální trénink. Příprava v Třinci je pro mě příjemným zpestřením, protože rád trénuji ve větším kolektivu. Připojil jsem se k týmu až v pondělí. Tréninkové dávky se Sajlery jsou vždy přínosné a efektivní. Pracujeme s nimi i během sezony a proto víme, co od nich můžeme očekávat. Chtěl jsem se připojit k týmu ještě dříve, než vyrazíme v pátek na kondiční soustředění do Turecka. Chci tam odletět natolik připraven, abych na jihu Evropy fyzicky nestrádal.(směje se)

Světem protřelý rutinér je znám svým důraznějším stylem hry, který se naučil především v zámořských soutěžích. Preferuje proto v přípravě spíš běhání či raději tráví čas v posilovně?: "Nedá se říct, že by mi něco vadilo víc. Mám rád oboje, jak běhání tak i posilovnu. Nemám nějaké preference. Nejmíň záživné jsou pro mně asi cviky břicha. Jeden den jsme cvičili v posilovně a hned poté byl fotbal. Po posilovně jsme proto na hřišti hlavně vyklepávali nohy a jen tak lehce vyklusávali s míčem," popisuje náročnost přípravy.

Ladislav Kohn během loňského kondičního kempu na turecké riviéře.

Oceláři v týdnu polykali tvrdé tréninkové dávky na nově zrekonstruovaném atletickém stadionu na Lesní. V kádru zatím scházejí někteří zkušenější hráči. Rodák z Uherského Hradiště patří k těm dříve narozeným, ale po fyzické stránce se cítí výborně: "Musím říct, že zatím jsem velice spokojen. Tělo poslouchá. Máme fajn partu a veškerá cvičení nám rychle utíkají. Každý tady maká. Nikdo tu není jen pro zábavu, aby pasivně sledoval ostatní. Je zde cítit soutěživý duch, každý chce být nejlepší a nejrychlejší. Je to pozitivní motivace pro ostatní, aby na sobě zapracovali. Letní příprava je pro každého hokejistu občas fyzicky vyčerpávající, ale záleží na každém hráči, jak poctivě k tomu přistoupí. Trénujeme dvoufázově, dopoledne a odpoledne. Cvičení jdou poměrně rychle za sebou, je to fajn rozložené. Člověk si to odcvičí a může hned domů," říká hráč, jenž v uplynulé sezoně měl na svém kontě včetně play-off 11 gólů a 22 asistencí.

Mistrovský ročník však byl pro našeho respondenta po zdravotní stránce velice strastiplný. Zraněné koleno jej hned po Vánocích vyřadilo ze hry a pohotový snajpr s číslem 17 byl nucen dlouho absentovat. Jaký je tedy aktuální stav na inkriminované části těla?: "Čekal jsem, jak koleno bude reagovat na tréninkovou zátěž a musím to zaklepat. Všechno je v naprosté pohodě, koleno perfektně drží. Jsem hrozně rád, že to takhle pokračuje. Cítím se zdravý a plný síly," tvrdí v optimistickém rozpoložení.