Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Malí Oceláři uspěli v mezinárodní konkurenci!

30.12.2017 · Martina Sikorová
Hráči s dráčkem na prsou se v měsíci prosinci zúčastnili několika mezinárodních turnajů a v silné konkurenci se rozhodně neztratili. Čtvrtá třída přivezla z Maďarska zlato, sedmáci na domácím turnaji vybojovali druhé místo a stříbrné medaile získali v Praze také hráči páté třídy.

Sedmá třída vybojovala na Vánočním turnaji stříbro!

V závěru prosince se v Třinci uskutečnil Vánoční turnaj pro hráče 7.tříd. Pod Javorovým se představili mladí hokejisté z Běloruska, Slovenska, Ukrajiny či Lotyšska a Oceláři se v silné zahraniční konkurenci neztratili. Svěřenci trenéra Petra Sikory si na domácím ledě počínali výborně a nakonec slavili zisk stříbrných medailí!

Třinečtí mladíci sice ve svém úvodním vystoupení podlehli celku Junosť Minsk, poté ale zvládli bitvu se Slovanem Bratislava i ukrajinským Kyjevem a ve skupině B skončili s deseti body na druhém místě.

A skvěle si hráči s dráčkem na prsou počínali také v play-off. Mladí Oceláři nejprve udolali Trenčín, o pár hodin později vyzráli i na Rigu a probojovali si cestu do finále. V posledním zápase turnaje svěřenci trenéra Sikory narazili na Dinamo Minsk, po velkém boji nakonec prohráli 3:5 a na domácím turnaji skončili na krásném druhém místě.

"Vánoční turnaj pro hráče ročníku 2005 se letos konal již počtvrté. Po vlažném vstupu do turnaje a dvou porážkách se kluci semkli a po remíze následovalo pět vítězství. Tuto sérii ukončilo až ve finále Dinamo Minsk. Po velmi kvalitním utkání prohráli kluci s favoritem a obhájcem titulu z Minsku po vyrovnaném souboji těsně 3:5. Celkově kluci odehráli velmi kvalitní turnaj a zaslouží si pochvalu. Kromě tohoto týmového úspěchu se nám podařilo zabodovat i na poli individuálním. Kapitán týmu Dominik Buják byl zvolen nejlepším obráncem celého turnaje," hodnotí třinecký trenér Petr Sikora.

Nejlepší obránce turnaje - Dominik Buják

Skupina A

Dinamo Minsk - HS Riga 1:2, 1:0

Dukla Trenčín - HS Riga 1:1, 0:2

HS Riga - HKM Zvolen 3:2, 4:1

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 0:4, 0:0

Dinamo Minsk - Dukla Trenčín 2:0, 1:1

Dinamo Minsk - HKM Zvolen 3:1, 5:1

Skupina B

Sokol Kyiv - Slovan Bratislava 0:1, 1:1

Junosť Minsk - Slovan Bratislava 3:0, 7:0

Oceláři Třinec - Junosť Minsk 1:5, 0:4

Junosť Minsk - Sokol Kyiv 4:1, 6:1

Oceláři Třinec - Slovan Bratislava 1:1, 6:1

Oceláři Třinec - Sokol Kyiv 4:0, 2:1


* V základní části se soupeři střetli ve dvou dvacetiminutových zápasech, přičemž za každé vítězství získal tým tři body a za remízu bod.

Play-off

Dinamo Minsk - Sokol Kyiv 5:0

Junosť Minsk - HKM Zvolen 11:1

Oceláři Třinec - Dukla Trenčín 4:1

HS Riga - Slovan Bratislava 5:3

Sokol Kyiv - HKM Zvolen 4:1

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 6:0

Dinamo Minsk - Junosť Minsk 4:3

Oceláři Třinec - HS Riga 3:1


* V play-off se soupeři utkali v klasickém utkání, každá třetina ovšem trvala pouze 15 minut.

O umístění

Zápas o 7.místo: HKM Zvolen - Slovan Bratislava 3:12

Zápas o 5.místo: Sokol Kyiv - Dukla Trenčín 1:5

Zápas o bronz: Junosť Minsk - HS Riga 4:3

Finále: Dinamo Minsk - HC Oceláři Třinec 5:3

Konečné pořadí

1. Dinamo Minsk

2. Oceláři Třinec

3. Junosť Minsk

4. HS Riga

5. Dukla Trenčín

6. Sokol Kyiv

7. Slovan Bratislava

8. HKM Zvolen

Individuální ocenění

Nejlepší brankář turnaje: Huschynsky Yuaheni (Dinamo Minsk)

Nejlepší obránce turnaje: Dominik Buják (Oceláři Třinec)

Nejlepší útočník turnaje: Saroka Yan (Junosť Minsk)

Pátá třída dovezla z Prahy stříbro!

Svěřenci trenéra Jana Lucáka mezi vánočními svátky zavítali do hlavního města, kde se zúčastnili Turnaje o vánoční puk nadace HCS! Malí Oceláři si v Praze počínali parádně a v silné mezinárodní konkurenci vybojovali stříbrné medaile!

Oceláři vstoupili do turnaje prohrou s Petrohradem, poté ale smetli Rigu a recept našli také na domácí tým Sparty. V posledním utkání základní části pátá třída padla s Mannheimem po nájezdech, ze druhého místa ale postoupila do semifinále turnaje. V něm třinečtí mladíci porazili Slovan Bratislava a zajistili si účast ve finále, kde znovu narazili na Petrohrad. Silný ruský tým Oceláři neporazili ani tentokrát a domů si přivezli stříbrné medaile.

"Turnaj v Praze byl obsazen opravdu výborně. Z Čechů jsme tam byli pouze my a domácí Sparta, jinak byli soupeři z Německa, Běloruska, Lotyšska, Slovenska a Ruska. Zápasy byly opravdu hodně náročné a kluci si mnohdy sáhli na dno. Bojovností a odhodláním jsme postoupili až do finále, kde jsme opět narazili na Petrohrad. Tam je opravdu markantní rozdíl mezi nimi a ostatními týmy, všem nadělovali kvanta gólů. Mnohokrát mi i spadla brada při jejich řešení situací, byla to krásná podívaná. Jinak většina zápasů byla vyrovnaná a jsem rád, že dokážeme držet tempo s týmy z jiných koutů Evropy a nestrádáme. Musím říct, že byl velký úspěch udělat druhé místo na takovém turnaji. Jsme za to moc rádi a kluci si zaslouží velkou pochvalu, udělali mi obrovskou radost," bilancuje trenér Jan Lucák.

Výsledky Ocelářů

Oceláři Třinec - Dynamo St. Petersburg 1:8

Ice Hockey School Riga - Oceláři Třinec 3:11

Sparta Praha Bílí - Oceláři Třinec 5:6

Jungadler Mannheim - Oceláři Třinec 2:1sn

Semifinále: Slovan Bratislava - Oceláři Třinec 3:5

Finále: Dynamo St. Petersburg - Oceláři Třinec 16:4

Čtvrtá třída ovládla turnaj v maďarském Dunaújvárosu!

Hráči čtvrté třídy se na začátku prosince zúčastnili Santa Claus Cupu v Maďarsku a počínali si naprosto výborně! Mladí Oceláři vyhráli devět zápasů z desíti a se skóre 115:40 celý turnaj ovládli!

Do Třince navíc putovalo také jedno individuální ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Matyáš Javorek!

"V Maďarsku jsme odehráli deset utkání a měli jsme možnost konfrontace s týmy, se kterými jsme doposud nehráli, kupříkladu hokejově exotickým Istanbulem. Základní skupinou jsme prošli téměř bez problémů, výsledky byly opravdu vysoké. V play-off jsme to už tak jednoduché neměli. Podrželi nás oba naši skvělí brankáři, Matěj s Denisem. Porazil nás pouze vynikající Děčín, kde musím smeknout před jejich výkonem. S Uničovem jsme utkání zvládli dobře, i když jsme si to na konci zdramatizovali a skvělý Chomutov jsme porazili o gól. Na turnaji bylo dvacet týmů a nám se podařilo turnaj vyhrát, za což jsem nesmírně rád, protože tento turnaj má velkou prestiž a soupeře si organizátor vybírá. Musím také vyzdvihnout skvělou organizaci a zážitky z turnaje. Byl to nejlepší turnaj, který jsme s ročníkem 2008 absolvovali," říká trenér Jan Lucák.