Kapitán juniorů Kareš: Velká důvěra i obrovská zodpovědnost

05.09.2022 · Martina Sikorová
Třinečtí junioři vstoupili do sezony 2022/2023 pod vedením nového kapitána, céčko na dres dostal osmnáctiletý obránce Antonín Kareš.

Co pro tebe kapitánské céčko znamená? A změnilo něco na tvém vystupování v šatně?

Znamená to pro mě velkou důvěru od trenérů, ale také obrovskou zodpovědnost za tým a jeho výsledky. Myslím, že to mé vystupování v šatně nijak nezměnilo. Vždycky jsem byl hráč, který se umí ozvat a vyhecovat tým.

Tým už jsi vedl do dvou extraligových bitev proti Jihlavě a Kometě. Jak úvodní týden nové sezony hodnotíš?

Úvodní víkend hodnotím poměrně kladně, i když jsme prohráli první zápas, ve kterém jsme měli spoustu šancí a bez pochyb jsme mohli získat tři body. Ale ve druhém zápase jsme se naštěstí ponaučili z chyb, přestože naše disciplína byla špatná, tak jsme dokázali zvítězit.

Ve dvou odehraných zápasech jste stačili nasbírat 14 trestných minut. Není to trochu výstrahou?

Určitě. Je to jedna z hlavních věcí, na kterou si musíme dát v sezoně pozor a nesmíme být tolik vylučovaní. Stojí nás to hrozně sil a při nejhorším i body.

Po venkovním startu se vracíte na domácí led a v pátek a neděli v Mini WERK ARENĚ vyzvete Spartu s Plzní. Co bude důležité?

Jak už jsem říkal, velice důležitá bude disciplinovanost našeho týmu, držet se herního systému, který chceme hrát, a mít větší chuť na vítězství než soupeř.

A co vůbec říkáš na letošní systém soutěže, který teď kopíruje extraligu mužů?

Nový systém se mi líbí, protože jak říkáte, je stejný jako v extralize mužů, takže zjistíme, jaké to vůbec je. Sezóna bude určitě hodně náročná, ale těším se na ni.