Kádr Ocelářů rozšíří obránce Adam Polášek

31.07.2023 · Klub
S ostrým startem přípravy na ledě se kádr třineckých Ocelářů rozšířil o nové jméno, konkurenci v obranných řadách úřadujících mistrů přichází zvýšit Adam Polášek. Dvaatřicetiletý obránce, který v minulosti reprezentoval Česko na olympijských hrách i mistrovství světa, naposledy působil ve Spartě.

Oceláři v pondělí vyjedou na led k prvnímu oficiálnímu tréninku s novou posilou do obrany. Ze Sparty do Třince přichází dvaatřicetiletý Adam Polášek, který už v Třinci podepsal smlouvu, v neděli odpoledne si zatrénoval na ledě WERK ARENY a od pondělní se spolu s celým týmem zapojí do přípravy.

„Po odchodu Patrika Kocha jsme potřebovali doplnit zadní řady. Naskytla se nám možnost angažovat obránce se zkušenostmi z olympiády a mistrovství světa, který k nám přichází zabojovat o místo v sestavě z pozice sedmého a osmého obránce, a je taky připravený v případě potřeby pomáhat partnerskému týmu ve Frýdku-Místku. I to svědčí o jeho pokoře a odhodlání hrát za naší organizaci, protože ne každý hráč s jeho historií by na podobnou nabídku kývl,“ řekl sportovní ředitel Jan Peterek.

Polášek do Třince přichází po třech sezonách působení na Spartě. Tam byl jednou z hlavních tváří a osobností klubu, v týmu Sparty plnil také roli asistenta kapitána. V minulé sezoně za ní v součtu s play off odehrál třiapadesát utkání s bilancí dvou branek, pěti nahrávek a osmi kladných bodů v bodování plus minus. "Adam je obránce s výbornými proporcemi, který je silný v předbrankovém prostoru a zároveň je i ofenzivně laděný," dodává Peterek.

V kariéře Polášek působil v nižších zámořských soutěžích, v Evropě kromě Sparty a Vítkovic oblékal také dresy Novosibirsku, Soči, Nižněkamsku a Tappary Tampere. V Třinci si o místo a čas na ledě musí říct.

„Mám k celému klubu i týmu Ocelářů obrovský respekt. Přicházím se porvat o to, abych si za něj mohl zahrát. Na ledě nás je hodně a máme před sebou pět, šest týdnů, abychom si řekli o místo v sestavě. Přicházím se sebevědomím, protože mám za sebou skvělou letní přípravu, zároveň si ale moc dobře uvědomuju, že hráči tady mají zase skvělou historii a výsledky v zádech. Bude na trenérech a vedení, kam mě zařadí,“ říká Adam Polášek.

Jeho příchod kvituje také hlavní kouč Zdeněk Moták, který 191 centimetrů vysokého obránce zná z předchozích angažmá. Ať už z mládeže Vítkovic nebo ze společného působení na Spartě. „Sezona bude dlouhá, máme před sebou také Champions Hockey League a na to potřebujeme mít kádr širší. Adam je obránce s kvalitní historií a zkušenostmi z reprezentace i zahraničí. O místo v sestavě si bude muset říct, ale jeho motivace být platným členem Ocelářů je obrovská a my věříme, že nám pomůže,“ uzavírá Zdeněk Moták.