Junior Ramik: Hokej nemá logiku, nás to nesvazuje a věříme si

14.04.2023 · Šárka Kolková, foto: Markéta Křížová
V sedmém semifinále byl jednou z hlavních postav parádního obratu třinecké juniorky. Michal Ramik nejprve dvěma góly zařídil vyrovnání na 2:2, ve čtvrté sérii zase srovnával v nájezdech.

Začátek sedmého utkání se Ocelářům nevyvedl podle představ, po čtyřiceti minutách museli domácí nahánět dvoubrankovou ztrátu. „Do zápasu jsme vstoupili špatně, první a druhá třetina z naší strany nebyly ideální. Ale výborně nás celý zápas držel gólman. Potom jsme si k tomu něco řekli, zdravě se povzbudili a dokázali jsme zápas takovým výkonem otočit na naši stranu.“

Dukla v letošní sezoně nepatřila mezi oblíbené soupeře třinecké juniorky, Oceláři se s ní trápili v základní části i play off. „Jihlava hrála celou sérii velice nepříjemně. Hráli výborně takticky a týmově, takže to byla velice těžká série.“

Znovu se ale ukázalo, že hráči s drakem na hrudi si poradí i se zápasy, ve kterých se jim zpočátku příliš nedaří. Obratů už letos vystřihli několik. „Už jsme v sezoně otočili i horší výsledky, takže jsme věděli, že to umíme. Pořád jsme se povzbuzovali a samozřejmě jsme si věřili. Hokej nemá logiku, nás to nesvazuje a věříme si.“

Po vyrovnání na 2:2 na Oceláře čekal ještě jeden těžký úkol. Po bezgólovém prodloužení si Třinec musel poradit s dovednostní loterií v podobě samostatných nájezdů. „Sedmý zápas v play-off je hodně nervózní a ještě k tomu, když to musí rozhodnout nájezdy. Takže když Spěvi (Vojtěch Spěváček, pozn. redakce) proměnil vítězný nájezd, ta euforie byla nepopsatelná. Všichni jsem na sebe naskákali a užili si to. Maximálně jsme si to užili, právě pro tyto momenty je hokej krásný.“

Michal Ramik je v play off třetím nejproduktivnějším hráčem, jak ale sám říká, individuální statistiky se ve vyřazovací části příliš neřeší. „Mě je to jedno. Chceme vyhrát proti Spartě. Stejně jako trenéři, kteří nám poděkovali za sérii s Jihlavou, ale teď už se soustředíme jen na finále."

Hráč, který převážnou část letošního ročníku strávil v partnerském Frýdku-Místku, v třinecké juniorce oživil spolupráci s kometou letošní prvoligové sezony. „Oskar je výborný hráč, jsem rád že spolu můžeme hrát. A doufám, že oba pomůžeme týmu k zvládnutí finále.“