Junior Procházka: Doufám, že mě budete vídat na televizních obrazovkách

10.01.2022 · Šárka Kolková
Třinečtí junioři mají za sebou první venkovní trip, když se minulý týden střetli s Olomoucí, Mladou Boleslaví a Libercem. První utkání dopadlo výborně, souboje na severu Čech nikoliv. Extraliga juniorů je ale v plném proudu a Oceláři musí jít dál. To ví i junior Adam Procházka, který do duelů nezasáhl, ale svůj tým na cestách doprovázel a ujal se práce na sociálních sítí mládeže.

Váš tým vstoupil do nového roku vítězně a porazil Olomouc, ale duely na severu Čech (Mladá Boleslav, Liberec) týmu nevyšly. Proč si myslíš, že tým nešlapal tak, jak měl a jak hodnotíš zápasy?

S Olomoucí jsme odehráli skvělé utkání. Plnili všechny pokyny trenéra a navíc famózně zachytal Švanči (Patrik Švančara), takže si myslím, že si to prostě všechno parádně sedlo. Proti Boleslavi jsme neodehráli vůbec špatný zápas, ovšem neměli jsme to potřebné štěstíčko. Výsledek, dle mého názoru, neodpovídá předvedenému výkonu. Naopak v Liberci se nám nedařilo prakticky nic, byli jsme všude pozdě a celkový herní projev nebyl úplně povedený. Nevím, čím to mohlo být, nedokážu si to vysvětlit. Koho bych však v tomto zápase vyzdvihnul, je Klimo (Jakub Klimek), protože chytal fakt výborně. Teď je třeba ten víkend hodit za hlavu a soustředit se na nadcházející zápasy.

Sám jsi odehrál v probíhající sezoně jen osm zápasů, ten poslední před Vánoci. Nejsi frustrovaný z toho, že nedostáváš takovou porci zápasů?

Určitě mě to nějakým způsobem štve, ale snažím se na to nemyslet. Vždycky, když mám možnost hrát, tak do toho dám úplně všechno.

Začátek soutěže nebyl pro váš kádr ideální, ale poté jste se zvedli. Co zásadního podle tebe ovlivnilo váš výkon?

Nastartoval nás trip Salzburg-České Budějovice, kde jsme konečně začali hrát náš hokej. Dodržovali jsme taktiku, všichni hráli tak, jak měli. Potom jsme si začali i daleko více věřit a to byl nejspíš právě ten zlomový moment dosavadního průběhu sezony.

Na nedávnem venkovním tripu jsi byl aktivní na Instagramu mládeže třinecké organizace. Jak se ti líbila mediální práce?

Bylo to parádní. Od redaktorů jsem dostal naprostou volnost a mohl jsem tak zdokumentovat prakticky všechno, co se na tripu dělo. Určitě, když dostanu tu možnost, tak bych v tom rád pokračoval.

Jak vznikl vůbec samotný nápad, že bys mohl informovat o aktuálním dění v kádru?

Byl to naprosto spontánní nápad. Viděl jsem, že to tak má hlavní tým, a řekl jsem si, že by bylo super, kdyby to tak měla i juniorka. Podle ohlasů se to celkem chytlo, za což jsem určitě rád. (úsměv)

Dokonce sis vyzkoušel i komentování na zápasech mládežnického turnaje Frozen Cupu. Co říkáš zpětně na práci v roli komentátora?

Byla to výborná zkušenost. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale potom, co jsem začal komentovat s Kubou Kotajným, to ze mě opadlo. Chytil jsem, jak se říká, “flow” a na té jsem se držel až do posledního zápasu. Jsem Ocelářům vděčný za tuhle příležitost.

Vidíš se v budoucnosti v roli sportovního komentátora nebo redaktora?

Určitě ano. Už dlouho to mám v hlavě, chtěl bych to vystudovat a v budoucnu se tomu věnovat na profesní úrovni. Doufám, že to vyjde a budete mě třeba za pár let vídat na televizních obrazovkách. (úsměv)