Junior Kareš: Na náš tým jsem hrdý

20.03.2023 · Šárka Kolková
Třinečtí junioři zakončili základní část soutěže na prvním místě tabulky a už v úterý 21. března rozehrají čtvrtfinále proti Pardubicím. "Věřím, že jsme na play off dobře připravení," hlásí kapitán týmu Antonín Kareš.

Prvenství v dlouhodobé části soutěže pro sebe svěřenci trenéra Reného Muchy urvali během posledního tripu. V pátek přitom měli namále. Na ledě Liberce sice mladí Oceláři ve druhé části otočili nepříznivé skóre, o výhru se ale museli strachovat až do konce. "Mysleli jsme si, že za stavu 4:1 už je zápas hotový. Ale soupeř i přes nepříznivý stav pořád hrál naplno, a proto se dostal na dostřel."

I díky zákroku brankáře Jakuba Krále v posledních sekundách Třinec své vedení udržel a po vítězství 4:3 měl před sobotním utkáním v Boleslavi vše ve svých rukách. "Věděli jsme, že pokud uhrajeme tři body, tak skončíme po základní části první. To byla hlavní motivace, s kterou jsme do zápasu šli. A podařilo se. Myslím, že nám pomohlo rychle získáné vedení, které jsme si pak udržovali výborným bráněním, dodržováním taktiky a také velkou bojovností."

S 99 získanými body tak Oceláři vyhráli základní část soutěže, před Vítkovice je posunulo lepší skóre ze vzájemných zápasů. Spokojenost? To se teprve uvidí. "Určitě je to velký úspěch, i když vítězství v základní části nic neznamená. To nejdůležitější začíná až teď a to je play-off. Z pozice kapitána jsem hrdý na náš tým a na hru, kterou se prezentujeme. Ale jak říkám, to nejdůležitější nás teprve čeká. Až pak se můžeme bavit o spokojenosti nebo nespokojenosti."

Do play off vstoupí třinečtí junioři pouhé tři dny po konci základní části. Bude pro tým výhodou, že do vyřazovací části půjde poměrně rozehraný? "Nějak speciálně to nevnímám, ale myslím si, že to výhoda bude. Neděli jsme strávili kvalitním odpočinkem a regenerací, v pondělí dobře potrénujeme a přichystáme se na našeho čtvrtfinálového soupeře."

V prvním kole play off Oceláři vyzvou pardubické Dynamo, série na tři vítězné zápasy se v Třinci rozehraje už v úterý 21. března. "Bude to úplně jiný soupeř než v základní části. Prezentují se rychlým hokejem a velkou obětavostí. Věřím ale, že jsme na play-off dobře připravení."