Junior Hrůzek: Mojí prioritou je dobře bránit a rozehrávat

25.10.2022 · Martina Sikorová
Domácí sérii zakončili junioři zápasem proti brněnské Kometě a tři body proti rozjetému soupeři urvali doslova v samotném závěru. Pouhých sedm sekund před koncem rozhodl obránce Filip Hrůzek.

Kometa do Třince přijela se třemi výhrami v řadě, vám navíc ze sestavy vypadli další hráči. Jak těžký zápas to byl?

"Zápas to byl pro nás jako každý jiný, nijak jsme formu Komety nevnímali. Tuhle sezonu jsou všechny zápasy vyrovnané. Pokud chceme hrát o to nejcennější, nesmíme se vymlouvat a ohlížet na sestavu. Musíme hrát s tím, co je."

Hned v první třetině jste navíc soupeři nabídli tři početní výhody. A všechny ubránili. Jak důležité to bylo?

"Určitě nás to nakoplo. Výborně jsme bránili, blokovali střely. Za zmínku stojí i výkon brankáře Kuby Klimka, který nás podržel i právě v těchto nejtěžších chvílích."

Klíčovou roli pak sehrály přesilovky. Mohl bys své dva góly popsat?

"První gól padl vlastně hned z našeho založení, kdy Patrik Volas rozehrál na Adama Cedza, který měl na této akci největší podíl. Ten projel středním pásmem a předložil mi puk do odkryté brány.

Druhá trefa ve třetí třetině přišla po nahrávce od Honzy Moškoře, z levého kruhu pod vyrážečku gólmana Komety."

Co vám trenéři říkali při oddechovém čase před poslední početní výhodou, ve které padl vítězný gól?

"Zrovna jsem před oddechovým časem přišel z ledu, takže jsem hlavně odpočíval. Ale kreslil nám rozestavení v pásmu a pamatuju si, že nám trenér řekl, ať nám hlavně neujedou sami na bránu. Jako už se nám to párkrát podařilo."

Jaké jsou vůbec pocity hráče, který rozhodne zápas v závěrečných sekundách? A jak důležitá výhra to byla i s ohledem na to, že jste si díky ní upevnili páté místo v tabulce?

"Tak v první chvíli jsem si to ani neuvědomoval. Ale radost určitě obrovská. Hlavně jsem rád, že se nám podařilo získat 3 body, protože předchozí zápas s Jihlavou se nám nepovedl. Tabulka se každým kolem srovnává, takže je potřebný každý bod. Podle mě ale máme na vyšší příčky v tabulce."

Osobně sis bilanci za poslední tři zápasy vylepšil na 3+0. Cítíš se ve střelecké formě?

"Ze začátku jsem se střelecky docela trápil, ale formou bych to asi nenazýval. Mojí prioritou je dobře bránit a rozehrávat. Góly jsou pro mě už jen nějaký bonus."