Junior Buják: Fanouškům patří obrovské díky!

21.02.2024 · Martina Sikorová
Dohrávku druhého kola nadstavby si mladí Oceláři v Českém Těšíně užili se vší parádou. Za výhrou 6:2 hráče s drakem na hrudi hnalo hned 652 fanoušků, zatím nejvyšší návštěva na juniorské extralize v letošní sezoně! Zápas před plným stadionem si naplno vychutnal i obránce Dominik Buják.

Ty z Českého Těšína pocházíš, jak sis zápas před plnou halou užil?

Atmosféra byla úžasná, přišla spousta lidí, byli slyšet. Myslím si, že zápas byl pro diváky hodně atraktivní, zvládli jsme ho lépe než minulý rok a zaslouženě jsme vyhráli.

Když půjdeme k samotnému zápasu, hrálo nějakou roli to, že jste se stejným soupeřem hráli o pár dní dříve?

Až takovou roli to nehrálo dle mého. Sparta je kvalitní soupeř a každý zápas s ní je velice náročný. Menší obrázek jsme si o nich udělali, věděli jsme, co na ně může platit a když jsme si to plnili, byli jsme úspěšní.

Co se dá říct k začátku? Protože tam než se většina diváků rozkoukala, už to bylo 2:0.

Takový začátek jsme si snad ani nepředstavovali. Byl to asi jeden z důvodů, proč jsme byli v zápase úspěšní. Začátek nám vyšel skvěle, dostali jsme se do herní pohody a hrálo se nám o dost lépe, než kdyby byl stav nerozhodný nebo jsme prohrávali.

Proti Spartě jste ustáli i dlouhou chvilku ve třech proti pěti ještě za stavu 4:2. Zlomový moment?

Jednoznačně, Kuba Král nás výborně podržel, všichni to skvěle odmakali. Později jsme naši přesilovku pět na tři využili a posunulo nás to blíže k vítězství.

Ve třetí třetině pak bylo k vidění hned jedenáct vyloučení, osm z nich na straně soupeře. Ještě nějaké nevyřízené účty z minula?

Dle mého to pramenilo z frustrace Sparty, nechtěli s námi prohrát podruhé za sebou a nelíbil se jim výsledek. Snažili se nás vyprovokat, ale my to ustáli a nenechali se takto zbytečně vylučovat.

652 diváků na juniorském zápase je zatím rekord letošní sezony. Co bys fanouškům vzkázal?

Patří jim obrovské díky, hnali nás dopředu a byl to pro každého z nás nezapomenutelný zážitek. Každý na to určitě bude dlouho vzpomínat. V hledišti jsem měl spoustu přátel, známých a rodinu, těm bych rád poděkoval speciálně.