Junior Buják: Chceme navázat na výhru s Olomoucí

19.09.2022 · Šárka Kolková
Junioři za sebou mají další zápasy DHL extraligy juniorů. V pátém kole narazili na Zlín, se kterým prohráli 2:6. V sobotu byl výsledek stejný až na to, že z výhry se tentokrát radoval Třinec, jenž porazil hokejisty z hanácké metropole. Poslední zápasy hodnotí obránce Dominik Buják, který v zápase s Olomoucí vstřelil již druhý gól v této sezoně.

Dominiku, za vámi je šest zápasů v nejvyšší juniorské soutěži. Jak se cítíš?

Cítím se opravdu skvěle. Vstup do soutěže nám vyšel poměrně dobře, chceme na to navázat v dalších zápasech.

V tabulce vám jako týmu aktuálně náleží třetí místo. Co na to říkají trenéři?

Do začátku sezony jsme vstoupili relativně dobře, pohybujeme se na vyšších příčkách, ale nechceme nijak polevovat. Naopak chceme dále tvrdě pracovat na nedostatcích a zlepšování systému hry.

Když se ohlédneme za pátečním duelem, proč vám nefungoval systém? Vyrovnali jste, pak snížili na 2:3, ale konečný výsledek byl z vašeho pohledu nakonec 2:6.

Dělali jsme chyby, které soupeř bohužel potrestal. Snažili jsme se za stavu 2:3 co nejdříve vyrovnat. Bohužel jsme inkasovali v krátkém časovém sledu tři góly a po zbytek zápasu jsme nedokázali snížit a pokusit se o zdramatizování zápasu.

Naopak v sobotu byl výsledek 6:2 pro vás. Co jste v systému změnili?

K předchozímu zápasu jsme si řekli, v čem jsme dělali chyby a jak se jich vyvarovat. Chtěli jsme do zápasu s Olomoucí nastoupit lépe. Držet se naší taktiky a určovat tempo hry. Po většinu zápasu se nám to dařilo a vyhráli jsme.

Jak hodnotíš výkony brankáře Jakuba Krále? Gólman, jenž k vám přišel z Mladé Boleslavi, nastoupil do dvou zápasů a oba vám vychytal.

Chytal výborně a velkou měrou se podílel na našich vítězstvích. Nechci ale opomenout našeho druhého gólmana Jakuba Klimka, který odchytal taky výborné zápasy. Máme dva vyrovnané gólmany a ať už nastoupí do zápasu jeden nebo druhý, tak víme, že se na ně můžeme spolehnout.

Na svém kontě máš sice dva body, ale v obou případech za gól, což je na obránce solidní výkon. Jaký je tvůj recept na úspěch?

Neřekl bych, že na to mám nějaký recept. V obou případech mi pomohli spoluhráči, kteří mi připravili šanci, a já je, i s trochou štěstí, obě využil.

Nedávno jste měli možnost trénovat dovednosti s trenérem z Ameriky. Jaké to bylo?

Myslím, že to byla pro všechny výborná zkušenost. Poznali jsme něco nového, zkusili si nové dovednosti a dozvěděli se nové poznatky, které nám mohou pomoct do dalšího hokejového vývoje.

Na programu teď máte sérii čtyř venkovních utkání. Začínat budete v pátek na ledě Mountfieldu HK. Co budete chtít proti soupeři hrát?

Budeme se chtít držet našeho systému a navázat na zápas s Olomoucí. Budeme chtít přidat další body do tabulky.