Jan Peterek v podcastu Bez frází: Vzpomínky na Jaroslavl i stavy totálního vyčerpání

17.01.2022 · Klub
Poslechněte si rozhovor se sportovním ředitelem Ocelářů Třinec Janem Peterkem, který byl hostem podcastu Karla Nocara v rámci projektu Bez frází.

Sportovní ředitel třineckých Ocelářů Jan Peterek byl hostem posledního dílu podcastu Bez frází +. Rozhovor, který vede někdejší úspěšný sportovec a kapitán házenkářské reprezentace České republiky Karel Nocar, plynule navazuje na příběh Jana Peterka, který na stránkách sportovního projektu Bez frází pod názvem "Jaroslavl" vyšel začátkem září.

Jan Peterek se v podcastu ohlíží za svými sportovními začátky, angažmá v ruské superlize i přerodu z hokejisty na sportovního funkcionáře. Popisuje v něm i změnu nastavení třineckého klubu, který od roku 2018 třikrát za sebou postoupil až do finále Tipsport extraligy. Jan Peterek je jako hráč a později sportovní ředitel podepsán pod všemi mistrovskými tituly.

V podcastu Bez frází + ale hovoří také o svém vztahu s Ivanem Tkačenkem, někdejším spoluhráčem a velkým přítelem, který v září roku 2011 tragicky zahynul spolu s celým týmem Lokomotivu Jaroslavl na palubě letadla při cestě na úvodní utkání KHL v Minsku. A popisuje v něm i fyzickou bolest a stavy, které ještě coby profesionální sportovec na hraně vyčerpání sám prožíval.

Celý rozhovor si můžete pustit v přiloženém videu, podcast Bez frází + je dostupný zároveň na všech podcastových platformách.