Jakub Štěpánek opouští Oceláře a míří do Grenoblu

31.05.2021 · Tisková zpráva
Mistr světa a aktuální extraligový šampion Jakub Štěpánek mění klub. Po zlaté sezoně se zkušený brankář dohodl na novém angažmá s ambiciozním Grenoblem.

Čtyřiatřicetiletý brankář napsal v Třinci zajímavý příběh. „Kuba přicházel před dvěma lety, kdy jsme si slibovali, že by mohl pomoci stabilizovat situaci na brankovišti. Neměl to jednoduché, místo v týmu si vybojoval skrze zkoušku v partnerském Frýdku-Místku. Své umění pak naplno předvedl na Spengler Cupu. V uplynulé sezoně předváděl stabilní výkony, bylo na něj spolehnutí,” popsal začátek angažmá v Třinci sportovní ředitel JAN PETEREK. „Počítali jsme s tím, že Kuba u nás zůstane i v následujícím ročníku. Kvůli silné konkurenci na brankovišti se nakonec rozhodl přijmout lukrativní nabídku Grenoblu,” dodal.

Někdejší reprezentační brankář v minulosti působil také ve Vítkovicích, Petrohradu, pražském Lvu, Čerepovci či švýcarském Bernu, se kterým získal v sezoně 2015/2016 mistrovský titul. Zlatou tečku mělo nakonec i jeho angažmá v Třinci. Nyní se vydává za svým osmým zahraničním angažmá.

„Přiznám se, že už jsem příliš nečekal, že bych v této fázi kariéry podepsal ještě někde venku. Ale ta nabídka byla velmi zajímavá, je tam příslib, že by na mě měli hodně spoléhat. Což je pro brankáře vždy důležité,” řekl čerstvý český mistr JAKUB ŠTĚPÁNEK. "Grenobl je moc hezké město pod Alpami. Věřím, že tam budu s rodinou spokojený," uvedl Štěpánek, který s manželkou a dětmi přesídlí do města, které je známé jako bašta zimních sportů. Tamní klub se v uplynulé sezoně umístil na 3. příčce, titul naposledy získali v sezoně 2018/2019.

Za sezonu a půl v Třinci zasáhl Jakub Štěpánek do 45 utkání v základní části s úspěšností zákroků 91,5 %. O vyřazovací boje přišel v sezoně 2019/2020 kvůli předčasnému ukončení ročníku. Před začátkem letošního play off onemocněl covidem-19. Ve výborné formě chytající Ondřej Kacetl jej do branky už následně nepustil.

STATISTIKY JAKUBA ŠTĚPÁNKA V DRESU OCELÁŘŮ

HC Motor České Budějovice