Hrehorčák: Disciplína byla rozhodující, naši hru musíme dát dohromady

14.02.2023 · Vojtěch Kasal, foto Mountfield HK
Krátce po reprezentační přestávce, v rámci dohrávky 8. kola, změřili Oceláři síly s domácím Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas nabídl několik obratů, avšak z vítězství 4:3 se nakonec radovali hokejisté Mountfieldu. Pozápasové hodnocení přidal Patrik Hrehorčák, jenž si připsal jednu asistenci.

Utkání v Hradci odstartovala poměrně divoká první třetina, kdy již po deseti minutách platil nerozhodný stav 2:2. Očekávali jste takový začátek?

Čekali jsme, že budou hradečtí chtít rychle otevřít skóre a bohužel se jim to podařilo, což se ostatně stalo i v posledním vzájemném utkání. Bylo skvělé, že jsme se do hry dvěma góly dokázali vrátit, avšak o vedení jsem záhy přišli. Kdybychom jej dokázali udržet přes první třetinu, mohlo to celé dopadnout jinak.

Ano, Hradec otevřel gólový účet již po 29 vteřinách. Vy jste s ním však dlouho dokázali držet krok a o dělbě bodů ve prospěch domácího celku tak rozhodla až třetí třetina. Čím vás v ní soupeř zaskočil?

Hráli lépe a my měli až příliš mnoho vyloučených. Disciplína tak byla dnes rozhodující.

Souboje tabulkových sousedů, obzvláště před play off, bývají tradičně velmi vypjaté. Nejinak tomu bylo i v tomto klání, což dokládá několik vzájemných vyloučení. Byl dnešní zápas skutečně tak vyhrocený, jako se mohl jevit z tribuny?

Dá se říct, že ano. Víme, co všechno je ve hře, takže takové zápasy opravdu trochu připomínají ty v play off.

Hradec dokázal vyhrát pět utkání v řadě s plným bodovým ziskem, v žádném z nich navíc neinkasoval více než dvě branky. Dalo se tak předpokládat, že to na jejich ledě nebudete mít jednoduché. Přizpůsobili jste tomu i vaši přípravu?

Bojujeme o první čtyřku, takže každý soupeř, se kterým hrajeme, je těžký. Je to pro nás takové malé play off, ve kterém musíme být schopní zastavit každého.

Tento týden vás čekají ještě další tři utkání, včetně páteční odvety s Hradcem na domácím ledě. Jak se na ně nachystat, respektive co do příště zlepšit?

Měli bychom zapracovat na našem herním projevu jako celku, nejen na disciplíně. Máme posledních pár zápasů, ve kterých máme možnost dát naši hru do kupy a připravit se na to, co přijde v březnu.