Dva rychlé góly nás nastartovaly, pak už jsme zápas nepustili, těšilo Jana Peterka!

23.01.2011 · Adam Sušovský
Fantazie! Třinec v novém roce dále válí. Současnou formu Ocelářů zle okusila také pražská Sparta, která lídrovi soutěže podlehla 3:5. Třinečtí tak unikají na čele soutěže a přibližují se osm kol před koncem triumfu v základní části. Jednou z hvězd večera byl znovu výborný Jan Peterek!

Oba týmy byly před zápasem v úplně jiné pozici. Zatímco Oceláři na Spartě mohli, domácí klub z Holešovic, pakliže chtěl nadále reálně pomýšlet na play-off, musel. Podle toho se Sparta přizpůsobila začátku utkání a stejně jako v minulém kole proti Slavii záhy po úvodním buly skórovala. "Čekali jsme, že tam na nás vletí. Bohužel nám ten začátek trochu unikl," mrzelo Jana Peterka.

Naštěstí dlouho mrzet nemuselo. Ocelářům totiž na rychlý zvrat stačilo jen 18 sekund. Přesně tak dlouhý byl interval dvou slepených branek. Nejprve se z mezikruží prosadil důrazný Václav Varaďa, pak se nádherným sólem zaskvěl mladík Jakub Orsava. "Začali sice lépe, ale pak to možná trochu podcenili. Dva slepené góly pro nás byly obrovskou vzpruhou," všimla si devětatřicetiletá stálice slezského klubu. "Hlavně branka Orsavy byla parádní, za to Kubu musím pochválit," vysekl Peterek poklonu svému o dvacet let mladšímu spoluhráči.

Od té chvíle Sparta dlouho nemohla najít recept na houževnaté Oceláře. Třinečtí kontrolovali hru, získávali přesilové hry a postupně navyšovali svou herní převahu nejen na ledě, ale i na světelné tabuli. "Hodně nás ten obrat nastartoval. Byli jsme na ledě všude a dostali jsme Spartu do křeče," pochvaloval si elitní útočník nejlepšího týmu soutěže. "Jen škoda těch přesilovek. Ty jsou teď naší velkou slabinou."

A tak museli hokejisté Třince sázet branky do plných. Jejich gólové radosti přišly těsně po polovině základní hrací doby a znovu to byl uragán. Tentokráte stačilo Třinci na dvě slepené branky pouhých 64 vteřin. Prosadili se dva mazáci z Havířova. Nejprve mířil z levého kruhu přesně Daniel Seman, pak se svou 247. brankou v extraligové kariéře přiblížil Klubu střelců samotný Jan Peterek.

Ani stav 1:4 ale Spartě ke knock-outu nestačil. I domácí tým reagoval hodně rychle, čímž se prakticky dostal zpět do zápasu. Oceláři na malou chvíli znervóznili a na začátku třetí třetiny byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový. "Sparta dostala nějaké přesilovky, ze kterých si vytvořila tlak, dostala se na dostřel a hodně ji to zvedlo. Nakonec to bylo ještě drama," poznamenal útočník, který si v dnešním zápase připsal sedmný kanadský bod z posledních pěti odehraných zápasů.

"Chtěli jsme ale za každou cenu vyhrát. Věděli jsme, že když nedostaneme gól, jsou tři body naše. Taky jsme se tomu v závěrečné třetině přizpůsobili a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce," prozradil Jan Peterek, čímž jen potvrdil obraz hry na ledě. Oceláři totiž ve třetí třetině působili hodně klidným a spolehlivým dojmem. A když už Sparta obraně unikla, stál mezi třemi tyčemi Třince opět výborný Peter Hamerlík. "Peter dnes chytal znovu parádně. Doufám, že mu to tak vydří co nejdéle. Jen tak dál," pochválil dalšího ze strůjců vítězství služebně nejstarší Ocelář. Měl důvod, Peter Hamerlík si v utkání připsal 41 úspěšných zákroků a dá se s jistotou říct, že je po zranění znovu zpět a ještě v lepší formě!