Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Dorost se těší na další ročník President Cupu

02.08.2023 · Redakce
Třinec o víkendu hostí už devátý ročník President Cupu, prestižního mezinárodního turnaje dorostenecké kategorie. Špičkový turnaj svou účastí ozdobí také Davos, Dinamo Riga, Red Bull Salcburk nebo reprezentace Ukrajiny. Oceláři po dvou letech touží na domácím ledě zabojovat o medaile, všechny zápasy vysíláme také živě!

Už je to tady! 

Slavostním ceremoniálem, dovednostními soutěžemi a losem základních skupin ve čtvrtek ve WERK ARENĚ odstartuje už devátý ročník President Cupu, jednoho z nejprestižnějších mládežnických turnajů ve střední Evropě. 

Oceláři, šampioni posledního ročníku dorostenecké extraligy, by na domácím podniku rádi navázali na dva roky starý triumf, v cestě jim ale bude stát silná konkurence. Dorazí česká i evropská špička, rozhodně se je na co těšit. 

Vedle Třince budou o prestižní trofej na skvěle obsazeném turnaji bojovat také Vítkovice, Sparta, Karlovy Vary, Hradec Králové, ze zahraničí dorazí Dinamo Riga, Red Bull Salcburk, Davos a reprezentace Ukrajiny. Turnaj odstartuje na plochách obou třineckých hal v pátek brzy ráno, všechny zápasy živě vysíláme na klubovém Youtube. Otevřeny ale budou také brány WERK ARENY, podpořit talentované hokejisty tak můžete přímo na tribunách, kde bude pro fanoušky otevřen také bufet za sektorem A. 

"Moc se na domácí turnaj těšíme. Zahrát si takhle kvalitní turnaj doma je nejen radost, ale také hrdost a odpovědnost," říká trenér třineckého dorostu a bývalý vynikající hokejista s více než sedmi stovkami startů v NHL Marek Malík. "Budeme se snažit stejně jako v minulých letech navázat na náš aktivní a agresivní hokej, soupeře budeme chtít výborným pohybem dostat pod tlak a neústale být nebezpeční." 

Oceláři vstupují do turnaje jako čerstvý český šampion dorostenecké extraligy, na začátku každé sezony se ale rozdíly v daných věkových kategoriích mažou, každý začíná od nuly. Domácí tým má na náročný turnaj k dispozici takřka třicítku hráčů, kteří budou chtít zabojovat o vítězství na turnaji, ale pochopitelně jim půjde také o místo v sestavě na blížící se sezonu. "Stejně jako loni naše mužstvo prošlo velkými změnami, plus máme několik klíčových hráčů na reprezentačním srazu U17. Samozřejmě si přejeme podat co nejlepší výkon, ale ještě více si přejeme, abychom v mužstvu viděli ten správný žár, parádní energii a jelikož je to příprava, tak také skvělý boj o místo v sestavě. Kluci teď mají možnost si vybojovat své role v týmu a my si přejeme, aby každý svým výkonem a přístupem přispěl k výkonu mužstva. Nikdy jsme nedělali rozdíly, kdy se kdo narodil. Máme hráče obou ročníků, na které budeme spoléhat. Přejeme si, aby se všem moc dařilo a společně se skvěle sehráli a parádně pracovali jako tým," dodává domácí kouč. 

V nominaci třineckého týmu pro President Cup nechybí ani čtrnáctiletý obránce Dominick Byrtus. "Jsem vděčný za to, že si můžu podruhé zahrát tento prestižní turnaj a těším se, jak daleko to dotáhneme."

V pátek a v sobotu jsou na programu zápasy základních skupin, v neděli pak bitvy o umístění. Na jména soupeřů si zatím Oceláři musí počkat, jistotu mají v tom, že první utkání ve WERK ARENĚ odehrají v pátek od 13:30. Řešilo už se v dračí kabině, proti komu by si dorostenci rádi zahráli? "Ani tak moc ne, do každého zápasu vstoupíme se stejným nasazením a touhou vyhrát," uzavírá třinecký mladíček.

Sledovat živě můžete nejen všechny zápasy President Cupu, ale i čtvrteční los, slavnostní zahájení a zejména dovednostní soutěže, kde hráči změří síly ve třech disciplínách: nejrychlejší bruslař, nejpřesnější střelec a hráč s nejtvrdší ránou. 

Vstup na zápasy President Cupu je zdarma, nenechte si špičkový turnaj ujít!

Všechny podstatné informace z průběhu turnaje najdete na webu turnaje.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec