MISTR 2023/2024

David Pastrňák: Zlepšíme koncovku a budeme vyhrávat!

10.02.2012 · Daniel Ježek, Michal Luňák
Reprezentační výběr U17 momentálně absolvuje turnaj čtyř zemí hraný v Hradci Králové. Mladí hokejisté mají za sebou úvodní střetnutí s Finy, které prohráli po prodloužení. Vyrovnávající brankou na 2:2 se na listinu střelců zapsal také třinecký David Pastrňák.

Povedený vstup do turnaje sedmnáctiletých má za sebou jak celý český tým, tak také křídelník první formace David Pastrňák. Ten se podílel na zisku jednoho bodu za prohru v prodloužení pěknou brankou po kombinaci v přesilové hře 5 na 3. „To nebyla těžká střela, dobře jsem to dostal z modré a střílel do odkryté branky,“ popisoval třinecký Ocelář brankový moment. V pátek čeká na domácí reprezentaci bitva se Švédskem. „Musíme oproti dnešnímu utkání zlepšit koncovku a můžeme vyhrát, máme na to,“ burcoval po prohře s Finy David Pastrňák. Zda čeští hokejisté skutečně zlepší koncovku a třeba i porazí Švédsko, o tom se můžete přesvědčit na hradeckém zimním stadionu v pátek od 18:30.

Stejně jako trenér Bukač, byl po utkání spokojený i David Pastrňák. „Odehráli jsme dobré střetnutí. Povedl se nám začátek zápasu, jen škoda že jsme nedokázali dát další branky. Pak jsme soupeře dostali zbytečně do hry častým vylučováním,“ hodnotil třinecký Ocelář.

Také David si byl vědom faktu, že o lepší výsledek připravila jeho spoluhráče koncovka. „Bohužel se na branku strašně nadřeme. I já jsem tam měl několik šancí, ale řešil jsem to špatně. Když se v tomto zlepšíme, tak budeme vyhrávat.“

Na začátku druhé třetiny dostal domácí tým dlouhou početní výhodu 5 na 3 a zužitkoval jí dokonale. Na konci pohledné akce byl právě David Pastrňák. „Pro mě už to bylo na konci lehké (směje se). Luboš Rob to dal na modrou, kde mi to Honza Štencel posunul do strany a já střílel do odkryté branky,“ popisuje střelec vyrovnávací branku na 2:2.

Jak si vůbec David užíval zápasu před domácím publikem? „Byla to paráda a diváci byli výborní. I kvůli nim nás mrzí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. To musíme zítra napravit a odvděčit se divákům zítřejší výhrou nad Švédskem,“ plánuje český útočník.

David Pastrňák nastoupil vedle dvojice Kohout – Zbořil. Jaká byla spolupráce? „Nehrálo se nám dobře. Kazili jsme strašně moc přihrávek a souhra nefungovala. Musíme to zlepšit v dalších zápasech.“

Projevil se na množství zkažených přihrávek i velký rozdíl mezi extraligou staršího dorostu a tímto turnajem? „Ten rozdíl je neuvěřitelný. Vše je rychlejší a není tolik času na nic. Hlavně při té střelbě s tím mám já osobně největší problém, jelikož obránci strašně rychle přistupují k nám. Musíme si na to zvyknout.“

Co očekávat od zítřejšího utkání s houževnatým týmem Švédska? „Musíme hrát tak, aby i Švédsko pro nás bylo hratelné. Hlavně musíme zachovávat větší klid v koncovce. Když se v tomto zlepšíme, můžeme vyhrát a já věřím, že vyhrajeme. Máme na to,“ odhodlaně a s úsměvem zakončil David Pastrňák po utkání s Finskem.