Čtvrtek v Dračím studiu: Martin Vojtek

14.04.2021 · Martin Stebel
Ve čtvrtek se rozhodne. Oceláře čeká sedmé semifinálové utkání proti Mladé Boleslavi. Ještě než hlavní sudí vhodí kotouč na led a zahájí duel, můžete po osmnácté hodině sledovat další epizodu Dračího studia. Hostem bude bývalý vynikající brankář MARTIN VOJTEK.

Starý košík místo standardní gólmanské helmy, neortodoxní až krkolomné zákroky. Humorné průpovídky a vtipné děkovačky pro diváky. Bavil extraligu nevšedními kousky, v roce 2008 získal cenu pro nejlepšího brankáře, v dubnu 2011 vybojoval s Oceláři titul. Proslavila ho hláška: "I náhradník je jen člověk..."

Martin Vojtek se narodil v roce 1975 v Přerově. S hokejem začínal v rodném městě, kde si poprvé zachytal v sezoně 1995/96 za nováčka 1. ligy HC Precheza Přerov, který se dostal až do neúspěšné baráže o extraligu. V týmu zůstal další dva ročníky, až do sestupu týmu do 2. ligy. Jeden rok poté působil v Olomouci. Odtud odešel do Opavy, kde hájil brankářskou klec necelé dvě sezony. Ve slezské metropoli se Vojtkovi dařilo tolik, že dostal nabídku z extraligy.

Poprvé oblékl třinecký dres ve 25 letech, kdy prožil premiéru v utkání proti Vsetínu. Vyhlédl si ho trenér Vladimír Vůjtek. V Třinci vydržel s kratšími či delšími pauzami dvanáct let a byl prakticky neustále náhradníkem. Nejúspěšnější sezonou byla 2007/08, kdy nejdříve nahradil zraněného Romana Čechmánka, ovšem nakonec zůstal brankářskou jedničkou, a to včetně play off. Sympatický brankář, který měl přezdívku "Kokin", převzal na konci ročníku ocenění pro nejlepšího gólmana extraligy.

V sezoně 2010/11 získal s Třincem premiérové zlato. Po dalším roce (2012) se rozhodl vrátit do mateřského Přerova, kterému pomohl po sedmnácti letech k návratu do první ligy. V té si ovšem moc nezachytal, protože v září 2015 ve 40 letech uzavřel kariéru kvůli zdravotním problémům. Po konci aktivní kariéry se věnoval trenérské činnosti.

CHCETE SE MARTINA VOJTKA NA NĚCO ZEPTAT? MŮŽETE POSÍLAT OTÁZKY NA E-MAIL: STUDIO@HCOTRINEC.CZ.