Babiččiny koláčky za hattrick aneb dorostenec Adam Procházka k duelu s Dynamem

17.02.2020 · Jakub Kotajny
Páteční utkání s Dynamem odehráli dorostenci ve velkém stylu. Pardubice přehráli 8:5, třemi góly se navíc pod Javorovým blýskl třinecký útočník ADAM PROCHÁZKA. Mladý Ocelář se po zápase rozpovídal nejen o průběhu samotného utkání, ale okomentoval i svůj hattrick.

Minulý zápas s Pardubicemi jste prohráli 3:0, chtěli jste to Dynamu na domácím ledě vrátit?

Samozřejmě, že jsme jim to chtěli oplatit. Říkali jsme si, že budeme potřebovat zlepšit produktivitu, což se nám podle mě povedlo. Osm vstřelených gólů mluví za vše.

Začátek zápasu byl hodně hektický, během první třetiny padlo sedm branek. Co se ti v té době honilo hlavou?

Byla to trošku divočina. Jediné, co mě v té chvíli napadlo, bylo asi jen abychom se tím nenechali rozhodit a hráli pořád stejný hokej, to bylo v té chvíli hlavní.

Po druhé třetině byl stav zápasu 5:5, jaká byla atmosféra v kabině? Věřili jste, že Dynamo v závěrečné dvacetiminutovce přetlačíte?

Všichni v kabině jsme věděli, že na ně máme. Řekli jsme si, že musíme hrát pořád svoji hru. Jsme rádi, že jsme to dokázali dotáhnout do vítězného konce.

Proti Pardubicím se ti povedlo vstřelit hattrick, dokázal jsi to už někdy předtím?

Povedlo se mi to párkrát v Karviné za žáky. Tady v Třinci jsem několik dvougólových zápasů měl, hattrick je to však první. Více než za hattrick jsem ale rád za týmový úspěch.

Hattrick není příliš běžná záležitost, budeš muset v kabině přispět, nebo něco podobného?

Určitě musím přinést nějaké občerstvení, takže nejspíš babiččiny koláčky. (směje se)

Mohla k tvému dobrému výkonu přispět i změna haly? Přece jen obvykle hrajete ve WERK ARENĚ, kde se však tentokrát odehrával zápas A-týmu.

Myslím, že to nesehrálo nějakou zásadní roli, důležitější byla motivace a chuť Pardubice porazit.

První a druhá branka padla z prostoru před brankou, snažíš se hrát agresivně a tečovat, nebo to byla výjimka?

Když to jde, snažím se tam být a střílet nebo tečovat. Jsem rád, že mi to tam po perfektní práci spoluhráčů napadalo a že jsme vyhráli.

V tomto ročníku jsi již několikrát vypomohl i juniorce, je skok mezi dorostem a juniorskou kategorií veliký?

Skok je to určitě velký. Všechno je rychlejší, hráči jsou silovější a taky hokejově vyspělejší.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary