MISTR 2023/2024

Nominace osmnáctky pro MS i s početnou třineckou stopou

25.04.2024 · Martina Sikorová
Trenéři reprezentačního týmu do osmnácti let v uplynulém týdnu zveřejnili nominaci pro nadcházející šampionát. Její součástí je i šestice loňských dorosteneckých mistrů Ocelářů.

Mistrovství světa hráčů do osmnácti let se ve finském městě Vantaa uskuteční v termínu od 25. dubna do 6. května. Z kádru Třince obdrželi pozvánku útočník Petr Sikora s obráncem Radimem Mrtkou, nechybí ani čtveřice jejich spoluhráčů z loňského zlatého týmu dorostu. A to brankář Jakub Milota, obránce Aleš Zielinski a útočníci Matěj Kubiesa se Šimonem Pohludkou. "Je super, že jsme se všichni sešli zase pohromadě, je s nimi sranda. Na šampionát se těším hodně, bude to určitě dobrý a náročný turnaj. Myslím, že všichni chceme vyhrát, ale i za jakoukoliv placku budeme rádi," říká útočník Petr Sikora.

Ať už to ve Finsku dopadne jakkoli, jednu medaili už mají Petr Sikora s Radimem Mrtkou letos doma. Byť se od zlatého juniorského výběru museli v průběhu play off odpojit. "Koukal jsem. Ne vždycky live, ale kluky jsem sledoval. Oslavit jsme to zatím vlastně nestihli, jenom jsme si k tomu něco řekli. Ale samozřejmě jsme byli šťastní."

Na šampionátu čeká na mladé reprezentanty pořádně nabitý program, v základní části turnaje odehraje český tým hned čtyři utkání během pouhých pěti dní. "Nejdůležitější bude regenerace po každém zápase. Mezi zápasy je tam navíc den volna, takže tam si odpočineme."

Program týmu na šampionátu ve Finsku (základní část)

čtvrtek 25. dubna od 14:00 - Česko x Švýcarsko

pátek 26. dubna od 18:00 - Česko x Kanada