Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Musíme se zlepšit

07.01.2023 · Adam Sušovský
Gólem v prodloužení rozhodl o domácí výhře nad Litvínovem, coby jeden z nejzkušenějších hráčů a jako lídr týmu ale nebyl s výkonem Ocelářů spokojený: "Body jsou důležité, vždycky je chceme, ale náš výkon byl špatný," řekl Andrej Nestrašil upřímně...

Vítězství za dva body pochopitelně má svou cenu, Oceláři dál bezpečně drží třetí příčku, drží se na vítězné vlně, ale... 

Útočník Andrej Nestrašil, který v poslední minutě prodloužení zlomil tuhý odpor nepříjemného soupeře, se snaží koukat dál než jen na výsledky. A má za to, že s blížícím se vrcholem sezony musí on i jeho spoluhráči zabrat. 

"Tohle byl zápas, který jsme měli vyhrát za tři body," řekl Nestrašil na úvod svého hodnocení utkání s Litvínovem. "Po našem druhém gólu jsme ale hodně polevili, chtěli jsme hrát hokej a nehráli zodpovědně. Body jsou důležité, vždycky je chceme získávat, ale nemůžeme zápas hodnotit pozitivně. Předvedený výkon byl špatný," dodal Nestrašil své hodnocení.

A vůbec ho přitom nemrzely nevyužité přesilové hry, tedy faktor, ve kterém si Oceláři letos pomohli už ke spoustě vítězství, ale tentokrát neproměnili ani jednu: Dokonce ani dvouminutovou přesilovku pět na tři... "Ale ta nebyla špatná, šance jsme v ní měli. Dnes nebyly moc dobré hlavně naše přesilovky pět na čtyři. Nicméně nechci o tom úplně přemýšlet, pořád jsme po dnešku na nějakých devětadvaceti procentech využití, to je pořád úspěšná přesilovka. Chceme z ní samozřejmě dávat góly, je to náš cíl, ale nemůžeme s tím počítat. Přijdou i takové zápasy jako dnes. Náš problém byl jinde," přemýšlel nejlepší třinecký nahrávač sezony.

Už v neděli Oceláři hrají znovu doma, tentokrát hostí Plzeň, která Třinci mocně funí na záda a bude nejspíš jedním z hlavních soupeřů o postup do TOP 4. "Klíčová bude naše příprava. Poslední zápasy z naší strany prostě nebyly dobré, hrajeme moc profesorsky. Chybí nám agresivita a dohrávání soubojů, detaily, které rozhodují zápasy v play off. A to se blíží. Musíme si k tomu něco říct, vyřazovací část vypukne za nějakých osmnáct zápasů a nemůžeme čekat, že luskneme prsty a bude to jiné. Celé to teď bude jen o nás, my se musíme zlepšit," velí odhodlaně Nestrašil.