Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Vyhrát byla nutnost, chceme být v tabulce výš

14.10.2022 · Adam Sušovský
Nejproduktivnější Ocelář posledního mistrovského play off protrhl své střelecké trápení. Andrej Nestrašil slaví svůj první gól v nové sezoně a hned je to gól vítězný! Díky jeho trefě z přesilové hry Třinec porazil Plzeň 3:2 a po špatném vstupu do sezony zase stoupá extraligovou tabulkou.

Konečně to přišlo. Poslední z hlavních lídrů třineckého útoku v letošní sezoně protrhl své střelecké trápení. 

V desátém kole Tipsport extraligy se gólově prosadil Andrej Nestrašil, na začátku 37. minuty střelou z pravého kruhu využil přesilovou hru a rozhodl dramatické utkání proti Plzni. Oceláři zvítězili 3:2, poskočili tabulkou výš a před nedělní reprízou jarního finále se Spartou jedou na vítězné vlně!

"Vyhrát z naší strany byla povinnost. Některé týmy sice odehrály více zápasů než my, ale pořád v tabulce nejsme tam, kde chceme být. Byl to důležitý zápas, důležitá výhra, ale během čtyř dnů nás čekají další dva zápasy," řekl Andrej Nestrašil, který v utkání proti Plzni patřil k nejvýraznějším postavám na ledě. 

Jeho nejvýraznější moment přišel před koncem druhé třetiny, Oceláři přesilovou hru sehráli fantasticky. Prakticky celé dvě minuty svírali soupeře v drtivém tlaku, který těsně před návratem vyloučeného Kvasničky i s přispěním lehké teče obránce ukončil přesnou střelou právě Nestrašil. A z jeho gólové radosti byla patrná velká úleva, nejproduktivnějí Ocelář posledního mistrovského play off se trefil poprvé v sezoně. Uff!

"Já si myslím, že jsem se i v předchozích zápasech do šancí dostával, střel jsem měl hodně. Je mi jednatřicet let, už vím, jak to v hokeji chodí. Věděl jsem, že když budu trpělivý a budu hrát pořád stejně, přijde to. Jsem rád, že mi to tam spadlo dneska a nemusím čekat další zápas," řekl Nestrašil.

"Každý útočník, který nedá delší dobu gól, si to svým způsobem bere. Když se ale vyhrává, tak je jedno, kdo góly dá. Kdybychom dnes prohráli, bylo by to horší a řešil bych to daleko víc. Posledních pět zápasů z naší strany už ale bylo docela dobrých, takže jsem to tolik neřešil."

Klíčovou úlohu Nestrašil sehrál také v závěru zápasu, kdy Oceláři bránili velký tlak Plzně umocněný i dvojnásobnou přesilovkou Západočechů. V ní přišlo snížení na 2:3 a hosté mohli do závěrečného tlaku, ten ale přerušil Nestrašil skvělou individuální akcí, která vedla k faulu Kodýtka a nakonec i přesilovce pro Třinec...

"My se ale musíme vyvarovat zbytečných faulů. Nejprve jsme dnes dostali čtyři minuty za vysokou hůl, pak jsme se nechali poslat do tří... A to vše s dvoubrankovým vedením," přemýšlí Nestrašil. "Ale máme tady spoustu nových hráčů, teď navrch i hodně zraněných. Ono si to sedne," dodal na závěr s tím, že hned po zápase začíná příprava na nedělní střet se Spartou.

Celý rozhovor s Andrejem Nestrašilem si můžete přehrát také v přiloženém videu.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno