Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec vynuloval Bruslaře. Je to vizitka celého týmu, chválí parťáky

05.12.2021 · Patrik Czepiec, Foto: Jan Pavlíček
Popáté za letošní rok odcházel Marek Mazanec z klece jako nepřekonaný muž. Své nejnáročnější čisté konto tohoto ročníku pocukroval proti Mladé Boleslavi 23 zákroky. Oceláři tak vítězstvím 3:0 dokázali odpovědět na páteční nezdar v Pardubicích, kde třicetiletý brankář naopak inkasoval šest gólů.

Třinec si došel před čočkami televizních kamer pro tři body vcelku úsporným výkonem. Rozhodující gól přinesl už příklep Tomáše Kundrátka z desáté minuty, druhý zářez přidal v prostřední části Erik Hrňa. Pak museli Slezané svůj hubený náskok bránit až do závěrečné power-play, kdy prázdnou klec neminul Marko Daňo.

„Kluci mi dnes pomohli opravdu hodně. Blokovali spoustu střel, zabraňovali dorážkám. Přesně takhle bych si to představoval,“ jásal po utkání Marek Mazanec, který zlikvidoval všechny domácí pokusy.

Mladoboleslavští střelci nebudou mít po setkání s třineckou jedničkou klidné spaní. Už 120 minut v kuse nedokázali Bruslaři na Mazance vyzrát. Stejnou vizitku mají proti tomuto gólmanovi také České Budějovice, čisté konto vychytal někdejší člen soupisky Nashvillu ještě s Kladnem.

Po pádu další skvělý skalp

„Nějaká statistická srovnání sice nesleduji, ale je to samozřejmě pěkné,“ pochvaluje si Mazanec. „Jde o vizitku celého týmu. Když jsem letos vychytal nulu, nebyl to zápas, kdy jsem měl 45 zákroků a mohl bych si říct, že je to jenom moje zásluha. Těch zásahů jsem dnes nepotřeboval ani pětadvacet.“  

Zásadní je, že úspěch ocelářského muže s maskou přišel bezprostředně po nepovedeném utkání s Pardubicemi. V pátek lovil kotouč ze sítě šestkrát, inkasoval tak nejvyšší příděl v dosavadním průběhu.

„Je to ohromně důležité, protože v Pardubicích jsme to nebyli my. Potřebovali jsme znovu dokázat, že jsme dobří. Prostě se ujistit, že hokej umíme,“ vysvětluje brankář s letmými reprezentačními zkušenostmi.

„Po zápase, kdy dostanete šest gólů, potřebujete jít co nejdřív do brány, aby sebevědomí šlo zase nahoru. A v tom dalším utkání se vlastně rozhoduje, jestli vám forma vypadla úplně, nebo se opět nastartujete,“ uzavřel Mazanec.

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec