Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kacetl: Vybojovaná výhra. Plzni jsme toho moc nedovolili

24.10.2021 · Adam Sušovský, foto: Roman Turovský
Poprvé od 1. října nastoupil v Tipsport extralize do brankoviště a hned se podepsal pod cenným vítězstvím. Oceláři zvítězili v Plzni 2:1, utkání hodnotí brankář Ondřej Kacetl.

Plzeň dosud byla jediným týmem, který Ocelářům dokázal v sezoně sebrat všechny tři body, navíc posledních pět zápasů doma vyhrála, jak těžký zápas to dnes byl?

Určitě těžký, ale plnili jsme velmi dobře taktické pokyny. Plzeň jsme do ničeho nepouštěli, výborně jsme hráli střední a obranné pásmo. Zasloužené vítězství, ubojované!

Oceláři v posledních zápasech moc gólů neinkasují, taková je třinecká taktika, se kterou jste šli na led i dnes v Plzni?

Že nedostáváme góly, to je výbornou hrou všech hráčů na ledě. Dnes zblokovali obránci i útočníci strašně moc puků, hlavně v oslabení. Snažíme se ale tak hrát, defenzivně. Abychom soupeřům dovolili co nejméně střel. 

Do branky ses dostal v extralize poprvé od 1. října, jak těžký návrat to byl?

Byla to pro mě delší pauza, ale měl jsem v tom vložené zápasy v Lize mistrů. Je to teda nakonec jen nějakých deset dnů, co jsem nechytal. Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům, protože mi s tím restartem hlavně ze začátku zápasu pomohli. 

Zlom zápasu přišel v polovině třetí třetiny, kdy rozhodčí po tvé srážce s Tomášem Mertlem neuznali Plzni gól. Jak jsi tu situaci sám viděl?

Bylo to na hranici brankoviště, hráč mě podkopl, ale určitě nechtěně. Spadl jsem a už jsem nestihl ten puk chytit. 

Dokázali jste Plzni vrátit poslední porážku, odskočili jste soupeřům na čele tabulky. Jak příjemně se ti to hodnotí?

Minulý zápas to tady byla škoda, navíc když nás tady držel Mazi. Dnes jsme hráli dobře, dali jsme dva takové nehezké góly, které se ale počítají. Bereme tři body a jdeme dál. Nechci mluvit o tom, že pořád vítězíme. Chci mluvit o tom, že jsem rád, že se nám teď daří.