Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Tomáš Marcinko: Chtěli jsme určitě víc než bod

11.12.2020 · Martin Stebel
Stejně jak tomu bylo v biblickém příběhu, tak někdy i ve sportovním světě platí, že odvážný David může překonat statného Goliáše. Tabulkový outsider z Českých Budějovic v prodloužení přetlačil favorizované Oceláře. Jedinou trefu hostujícího celku měl na svědomí v úvodu třetího dějství TOMÁŠ MARCINKO.

Urostlý slovenský centr se proti nováčkovi z jihu Čech gólově prosadil už v prvním vzájemném utkání pod Javorovým, kdy Oceláři nezaváhali. V pátek jeho tým z Budvar arény naopak neodcházel s radostným úsměvem na rtech: "Chyběl tomu lepší úvod z naší strany. První třetina byla nevýrazná, ve druhé jsme byli častokrát na trestné. Oslabení jsme sice docela slušně ubránili, ale přesto jsme nakonec trochu smolně inkasovali."

Zlepšení herního projevu přišlo teprve na startu třetí části, kdy svěřenci Václava Varadi měli k dispozici pětiminutovou přesilovku: "Až ve třetí části jsme hráli tak, jak jsme si zhruba představovali. Vytvořili jsme si dostatek šancí, hrálo se prakticky na jednu branku. Tam jsme rozhodně měli dát víc než jen jeden gól. Nepovedlo se. V prodloužení vždy platí, že kdo promění šanci, ten vyhraje."

Nemalou překážkou pro vedoucí tým extraligy byl strážce budějovického brankoviště, někdejší mládežnický reprezentant Jiří Patera: "Ano, je pravda, že jejich brankář chytal dobře, ale vždy je to také o tom, jak my naložíme se svými možnostmi. Byla tam tyčka, byla tam párkrát odkrytá branka. Tohle bychom měli proměnit. Gólman soupeře ale určitě podržel, prožil dobrý zápas, bohužel pro nás."

V prodloužení nastala hned dvakrát poněkud kuriózní situace. Nejprve mohl během trestného střílení přisoudit bonusový bod hostům Stránský, jenže svůj nájezd neproměnil. Identická situace se krátce poté odehrála také na druhé straně, ovšem ani domácí nájezdník nebyl úspěšný: "Tohle jsem ještě myslím nezažil, ale dá se to občas předpokládat. Hra třech proti třem je totiž úplně jiná než pět na pět. V tak malém počtu se šance neustále rodí na obou stranách, existuje tudíž předpoklad, že vzniknou rovněž fauly. Dnes to nakonec vyšlo domácím. Je to škoda. Chtěli jsme rozhodně víc než pouze jeden bod."