MISTR 2023/2024

Voženílek: Zabojujeme o to, abychom se vrátili zpátky do Třince

07.04.2024 · Adam Sušovský
Semifinále nekončí, Oceláři žijí. A nadechují se k velké vzpouře. Duel číslo čtyři ovládli jednoznačně, výhru 4:1 ozdobil i vyhraný pěstní souboj. Radost měl také Daniel Voženílek. "Na euforii ale není čas, jedeme dál. V úterý hrajeme v Praze a já věřím, že zabojujeme o to, abychom se vrátili zpátky domů," řekl Voženílek.

Jak bys popsal čtvrté utkání série, ve kterém Oceláři dokázali konečně Spartu porazit?

Kvalitní utkání, bylo to vyrovnané. Jsem rád, že máme vítězství, teď jedeme do Prahy a já doufám, že tam navážeme na dnešní práci.

Bylo klíčové ubráněné dlouhé oslabení ve třech hned na začátku zápasu?

Jo, tam kluci odvedli skvělou práci! Sparta má tyhle přesilovky nebezpečné, ale kluci to odbránili výborně a my se jim pak za to odvděčili gólem z přesilovky.

Konečně se Ocelářům podařilo hrát přesilovky dobře, že?

Moc přesilovek v play off nemáme, dnes jsme je hráli dobře a dokázali je proměnit. V pondělí jsem na to s Kubou Jeřábkem koukal z tribuny, něco jsme si k tomu pak v kabině řekli. Spadlo nám tam něco, snad to tak bude i v příštích zápasech.

Sobotní duel jsi vynechal kvůli disciplinárnímu trestu, o to více jsi byl ale cítit na ledě dnes. Měl jsi zvýšenou motivaci?

Mě mrzela stopka. Jsem rád, že jsem konečně mohl hrát, chtěl jsem být aktivní, makal jsem, vyhrálo se. To je dobře.

Trenéři hodně promíchali útoky, prospělo to Ocelářům hodně?

Kluci už v sobotu hráli skvěle, trenér mě tam nakonec někam zařadil. Asi nám změny pomohli.

Co říkáš na závěr a tvrdé bitky, které svým likvidačním zákrokem vyvolal Michal Řepík?

Řepík zákeřně sekl našeho hráče a odjel se schovat na střídačce. Spoluhráči se tam za něj bili, on seděl schovaný na střídačce, srabárna.

Co čekat od úterního zápasu?

Začínáme od stavu 0:0, půjdeme střídání po střídání a uvidíme, co bude svítit na konci na kostce.

Nakopne Oceláře taková výhra?

Hokej je hezký v tom, že můžete být lepší a tlačit a stejně prohrajete. Dneska se to přiklonilo na naší stranu, ale je to pořád jen jedno vítězství. Na euforii není čas, do dalšího zápasu musíme s pokorou i respektem k síle soupeři. Já věřím tomu, že můžeme zabojovat o to, abychom se vrátili zpátky do Třince.