Zimní stadiony

Kapacita: 5 200 diváků
Schéma hlediště
Rozměry kluziště: 58 x 28 m

WERK ARENA je nová moderní víceúčelová hala, která je sportovním a kulturně-společenským centrem města. Je domácím stánkem extraligových hokejistů Třince.

Nová WERK ARENA slouží primárně hokeji. Halový prostor je však navržen tak, aby zde mohly probíhat i jiné sportovní aktivity (halové sporty) a různorodé kulturní a společenské akce (koncerty, výstavy, veletrhy, kongresy apod.).

Na ploše čtyř hektarů najdeme, kromě standardní ledové plochy, hlediště s kapacitou 5 118 diváků, moderní zázemí pro sportovce, nezbytné prostory pro divácký servis (bufety, sociální zařízení), obchody, kanceláře, VIP prostory a klubovou restauraci s výhledem na ledovou plochu, zázemí pro média, související provozní a technické zázemí apod. Nedílnou součástí projektu je vybudování příjezdové komunikace a parkovišť s kapacitou 580 stání. Odpovídající komfort zde nalezenou kromě sportovců také diváci, včetně rodin s dětmi. Projekt pamatuje také na imobilní návštěvníky. Pro ně bude k dispozici bezbariérový vstup, sociální zařízení a plocha v hledišti.

Zahájením provozu nové Werk arény se zlepšila dostupnost ledových ploch v Třinci. Těžit z tohoto budou žákovské a mládežnické hokejové týmy, oddíl krasobruslení nebo hobby týmy, které se tak dostanou na led častěji.

Příprava projektu trvala bezmála čtyři roky. Stavební práce, jejichž generálním dodavatelem je liberecká stavební společnost Syner, byly zahájeny 10.10.2012. Celkové náklady jsou cca 700 mil. Kč. Zhruba pětinu rozpočtu pokryje dotace EU. Projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko částkou 126 mil. korun. Provozovatelem WERK ARENY je akciová společnost HC Oceláři Třinec.

MINI WERK ARENA

Nová hala, která je umístěná bezprostředně vedle velkého stánku, slouží mládežnickým oddílům, krasobruslařům, v neposlední řadě pro veřejné bruslení a utkání amatérských hokejistů.

Výstavba tréninkové haly byla zahajená v dubnu 2015 a do zkušebního provozu byla uvedena v květnu. Hlavním investorem MINI WERK ARENY s rozpočtem přesahujícím 100 milionů korun je klub HC Oceláři Třinec.

Plocha dvoupodlažní haly je 5300 metrů čtverečních. V přízemí vedle ledové plochy vznikly šatny a sociální zázemí pro sportovce, do druhého podlaží je situována posilovna a učebna pro sportovce, zázemí pro trenéry a restaurace pro veřejnost.

Příjezd k hokejovému areálu

Nová multifunkční WERK ARENA se nachází na ulici Frýdecká v Třinci, několik minut od vlakového a autobusového nádraží. I díky blízkému nákupnímu centru disponuje aréna velkým počtem parkovacích míst (aréně náleží 580 parkovacích míst pro osobní automobily). Nejbližší autobusová zastávka je zastávka TESCO.

Odkaz na mapy.cz

GPS souřadnice: E:18°39'50.824" (18.6641178°), N:49°40'26.935" (49.6741486°)

Provozní informace

Pronájem ledu

Cena pronájmu 2 800 Kč s DPH / hod.

Pro informace ohledně pronájmu ledové plochy kontaktujte pana Ing. Dušana Adamčíka, ředitele zimního stadionu - tel.: +420 558 999 415, fax: +420 558 999 447 e-mail: dusan.adamcik@hcotrinec.cz.

Veřejné bruslení

Hodiny vyhrazené pro veřejné bruslení prosím hledejte v rozpisu ledu.
Cena veřejného bruslení: Dospělí 20 Kč, děti do 15 let a studenti 15 Kč, doprovod a diváci 10 Kč.

Provozní řád veřejného bruslení

1. Účastníci veřejného bruslení jsou povinni se řídit provozním řádem Werk arény.
  2. Bruslení provádí každý návštěvník na vlastní nebezpečí.
  3. Vzhledem k častým úrazům na rukou musí každý účastník po vstupu na ledovou plochu nosit rukavice.
  4. Na ledovou plochu nesmí nikdo vstupovat bez bruslí,a to ani doprovod,který učí děti bruslit.
  5. Při veřejném bruslení jsou zakázány veškeré hry.

Návštěvní řád WERK ARENY