MISTR 2023/2024

Reprezentant Hrňa: Pozvánka do nároďáku? Nadšení!

09.12.2014 · Martin Stebel
Tahle sezona je pro něj jako z říše snů! Erik Hrňa si zásluhou svých výkonů a střelecké potence získal důvěru reprezentačního trenéra Růžičky - v polovině prosince vycestuje na ruský Channel One Cup. 26letý útočník tak zažije premiéru v národním dresu v kategorii dospělých.

Eriku, blahopřání k nominaci. Jaká byla tvoje reakce na tuto zprávu?

Reagoval jsem s nadšením! Nějaké náznaky o tom, že bych mohl reprezentovat, jsem měl koncem minulého týdne, kdy zástupci nároďáku po mě chtěli číslo cestovního pasu. Spíš jsem ale myslel, že budu jako náhradník. Dozvěděl jsem se to těsně po dopoledním tréninku. Bylo to opravdu moc milé překvapení.

Oblékat dres národního výběru, to je vždy pocta. Byl to tvůj dětský sen?

Upřímně řečeno, na reprezentační dres jsem nikdy vážně nemyslel, byl to dost vzdálený sen. Mým přáním bylo, zahrát si někdy extraligu. Jdu po malých krůčcích, nároďák - to je prostě paráda.

Z Třince pojede také Jakub Klepiš. Určitě budeš znát i další spoluhráče...

Je dobře, že jede Kuba Klepiš, ten si to svými výkony určitě zaslouží. Znám i některé další kluky, kteří jsou v nominaci. Vůbec netuším, kolik dostanu na ledě prostoru, ale to není důležité. Hlavně abychom tam něco uhráli.

Jak se těšíš do Ruska? Turnaj se koná v předvánočním období, budeš mít čas nakoupit dárky?

Dárky už musím raději shánět teď, abych to nenechal na poslední chvíli (směje se). V Rusku jsem už byl, chvíli jsem hrál v Tveru, ale bylo to krátké angažmá. Teď se turnaj bude hrát v Soči, kde se letos konala olympiáda. Jsem opravdu zvědav, jak to tam bude vypadat. Těším se na úplně jiný hokej, snad nezklamu!