Voženílek: Budeme se soustředit jen sami na sebe

14.03.2024 · Adam Sušovský
Oceláři o víkendu rozehrají čtvrtfinále play off, obhájci titulu jsou v plné přípravě na prvního soupeře. Motor velmi dobře zná zejména Daniel Voženílek, který právě z Českých Budějovic do Třince přišel. Ve čtvrtek o sérii promluvil se zástupci médií.

Oceláři přepnuli do módu play off. Tým za zavřenými dvěřmi ladí poslední detaily své hry.

Před nedělním startem čtvrtfinálové série udělal Třinec poslední výjimku: Ve čtvrtek do WERK ARENY mohli nakouknout také zástupci českých médií a nabrat si poslední rozhovory. Jedním ze zpovídaných byl také útočník Daniel Voženílek. Loňský MVP celého play off totiž Motor dobře zná: Dva roky zpátky v jeho dresu vybojoval extraligový bronz, v Českých Budějovicích se narodil jeho prostřední syn.

"Všichni už se na tuhle fázi sezony těšíme. Sledovali jsme předkolo, čekali, kdo na nás vyjde. Jsou to zrovna Budějovice, na ně se připravíme, ale my se hlavně budeme soustředit sami na sebe," řekl Voženílek. "Důležitá je naše hra, náš systém. Na to se chceme soustředit," dodal.

"Když se řeknou Budějovice, napadne mě hezké město a místo, kde se narodil můj syn. Tým je trošku jiný, ale Pech s Gulašem zase prokazují svou kvalitu. Zápasy proti Karlovým Varům jsem sledoval," říká Voženílek. Ten také v Českých Budějovicích utrpěl asi nejvážnější zranění kariéry, v předloňském play off ho na tréninku mezi zápasy trefil střelou z první do obličeje Milan Gulaš. Výsledkem byly zlomeniny v obličeji.

"Když vidím na ledě, jak napřahuje, tak si na to vzpomenu," usmál se Voženílek s tím, že dál to řešit nechce. "Mají ještě Milana Douderu, ten určitě bude namotivovaný proti nám, ale musel bych se pořád opakovat. My se v Třinci budeme soustředit jen sami na sebe."