MISTR 2023/2024

Hokejista sezony: Kacetl, Moták a Nedomlel sbírali ceny!

07.05.2024 · Adam Sušovský
Pět individuální ocenění! Oceláři stejně jako v minulých letech opanovali galavečer Hokejista sezony, který symbolicky zakončil další zlatý ročník. Ondřej Kacetl se dočkal ocenění pro nejlepšího brankáře i MVP play off a za zákrok v prodloužení sedmého semifinále ovládl také anketu Zlatá helma. Zdeněk Moták byl podruhé v řadě vyhlášen nejlepším trenérem sezony a Richard Nedomlel obhájil vítězství v Radegast indexu.

Čaroděj, zloděj, fantom!

Ondřej Kacetl byl stejně jako v minulých letech jednou z hlavních opor Ocelářů na cestě za pátým mistrovským titulem v řadě, a všimla si toho také odborná veřejnost!

Sezonu Tipsport extraligy v úterý v Praze slavnostně zakončil galavečer Hokejista sezony, na kterém Třinečtí stejně jako loni sbírali individuální ocenění. A třinecký brankář bral hned tři!

Od zástupců MF Dnes si Ondřej Kacetl převzal cenu Václava Paciny udělovanou nejužitečnějšímu hráči play off, prestižní trofej tak míří do Třince už popáté v řadě. V minulé sezoně ji získal Daniel Voženílek, před ním Tomáš Kundrátek, Petr Vrána a Šimon Hrubec. Zástupci Práva zároveň Kacetlovi předali cenu pro nejlepšího brankáře sezony, třinecký fantom navíc ovládl také anketu Zlatá helma. A to díky fenomenálnímu zákroku z prodloužení sedmého semifinále, kdy bleskovým přesunutím při přečíslění dva na jednoho sebral Michalu Řepíkovi jasný gól!

Gólman nebyl jediný Ocelář, který si na pódiu svou cenu převzal. Podruhé za sebou před sál předstoupil také Zdeněk Moták, který ovládl anketu České tiskové kanceláře a byl jejími zástupci zaslouženě vyhlášen nejlepším trenérem sezony.

Posledním z individuálně oceněných Ocelářů na galavečeru byl Richard Nedomlel. Řízný bek znovu obhájil bodování Radegast indexu, tedy statistiku největších bojovníků. Nedomlel v sezoně zblokoval suverénně nejvíce střel, také on výrazným způsobem pomohl Třinci k nezapomenutelnému zlatému tažení. Sám se stal mistrem České republiky poprvé v kariéře.

Na pódiu i lídři familie

Za Oceláře se akce zúčastnili také lídři kabiny, zkušení útočníci Petr Vrána, Martin Růžička a Vladimír Dravecký. Také oni se dostali na pódium, spolu s dalšími zástupci klubu totiž ještě jednou symbolicky převzali originál Masarykova poháru pro vítěze Tipsport extraligy. Oceláři ovládli soutěž popáté v řadě, v historii klubu celkem pošesté. Díky unikátní neporazitelnosti vyrovnali mistrovskou šňůru legendárního Vsetína z devadesátých let.

Tým, který jako první v historii otočil sérii ze stavu 0:3 na zápasy a nezapomenutelným způsobem tak v semifinále vyřadil ve čtvrtém prodloužení sedmého duelu Spartu, aby následně zvládl sedmý duel také ve finále v Pardubicích, a to bez několika zraněných opor, si budou fanoušci navždy pamatovat jako Familii. Rodina a týmový duch, to je odkaz Ocelářů za uplynulou sezonu.