MISTR 2023/2024

Hráli jsme hrozně, sypal popel na hlavu Cartelli

22.11.2009 · Adam Sušovský
Po nedělním zápase s Pardubicemi ovládla kabinu domácího celku pochmurná nálada. Není se čemu divit, Oceláři totiž před svým publikem nestačili na Pardubice a podlehli jim vysoko 0:6. Jediným hráčem, který se odhodlal podstoupit palbu novinářů, byl bek Mario Cartelli.

Podruhé v letošním ročníku O2 extraligy přijely na led Werk arény Pardubice a podruhé si Východočeši po jednoznačném výsledku odvezli domu všechny tři body. "Nevím, těžko se to teď hodnotí v těch emocích. Hráli jsme hrozně, neplnili jsme to co nám trenéři naordinovali a to se proti takovému týmu, jako jsou Pardubice nevyplácí," hledal příčiny dnešní kruté prohry zadák Cartelli.

Kde vidí ofenzivně laděný bek největší příčiny momentálního poklesu formy? "Hrajeme moc složitě, musíme to zjednodušit. Dneska jsme v první třetině vystřelili jen pětkrát na branku, musíme se více tlačit do zakončení. Sami si to komplikujeme," má jasno v tom, co chybí k častějšímu sběru tří bodů.

Oceláři patřili v právě skončené první polovině soutěže mezi nejlepší týmy. První reprezentační přestávka ovšem výkony Ocelářů srazila dolů. "Po pauze ty čtyři zápasy nebyly úplně hrozné, ale musíme začít více makat. Neříkám, že kluci nemakají, v kabině teď sedí všichni vyřízení, dávají do toho všechno, ale něco tomu chybí. Hlavně ta jednoduchost, každý se do toho snaží dát svou myšlenku a to je špatně. Musíme hrát jednoduše a makat. Když budeme makat, půjdeme k prolomění té série naproti," odhodlaně vyhlíží k lepším zítřkům.

Kromě pravidelného sběru bodů se třinecká mašina zadrhla také ve své nejlepší disciplíně - střílení branek. Ještě nedávno nejlepší útok ligy tápe. V dnešním zápase vůbec poprvé v letošní sezóně vychytal brankář soupeře čisté konto. "Oni dali šest gólu a my do nich vždy pět minut bušili. Pardubice pak vyrazily dopředu a vždy z toho něco vymyslely. To je pak na psychiku strašně těžké, i když jsme se nevzdávali. I za stavu 0:3 jsme do toho šli a chtěli s výsledkem něco udělat. Všichni, kteří tady přijedou, tak ví, že máme útok silný a zaměřují se na to. Posledních šest, sedm zápasů s tím bojujeme a hraje se nám proti tomu strašně těžko," upozorňuje na zatím velmi platnou taktiku soupeřů.

Pardubice letos přijely do Třince podruhé, připsaly si druhé vítězství a zároveň to byly opět ony, které zabránily vysokou výhrou posun Třince na první místo. O sebeuspokojení se podle Cartelliho ale nejedná. "Samožřejmě i my sledujeme tabulku a řekli jsme si, že by bylo krásné být v půlce soutěže první s padesáti body. Před zápasem už na to ale nikdo nemyslel. Šli jsme do zápasu s čistou hlavou a cílem vyhrát, jako vždy," uzavírá závěrem rozhovor vedený ve velmi napjaté atmosféře.