MISTR 2023/2024

Dračí podcast: Otevřený rozhovor a loučícím se Vladimírem Országhem

30.04.2024 · Adam Sušovský
Nový díl Dračího podcastu je tady. Oceláři v play off přepisovali dějiny a jedinečný příběh zakončili zlatou tečkou. Sedmé finále s Pardubicemi bylo zároveň na nějaký čas poslední pro asistenta trenéra Vladimíra Országha, který se z rodinných důvodů rozhodl pro návrat domů na Slovensko. Právě on byl hostem nového dílu a rozhovor s ním stojí za to!

Den po mistrovském titulu přišel naposledy do kabiny třineckých Ocelářů, do jedné malé sportovní tašky si zabalil zbytek věcí a řekl všem svým kolegům sbohem... Trenér, který Třinci dvakrát za sebou pomohl k zisku mistrovského titulu, se loučí.

Vladimír Országh se z rodinných důvodů rozhodl na nějaký čas vrátit domů na Slovensko a my mu za jeho práci ze srdce děkujeme. Právě slovenský kouč byl také hostem posledního dílu Dračího podcastu, velmi emotivní a otevřený rozhovor s ním si můžete pustit už nyní.

"Třinec patří mezi nejlepší kluby v Evropě, jak zázemím, tak managementem a výsledky. Byla to pro mě čest i výzva tady být a myslím, že jsme to (se Zdeňkem Motákem) zvládli celkem fajn," usmívá se Országh a oči se mu rozzáří zejména, když mu připomenete stále ještě čerstvý závěr sedmého duelu v Pardubicích. "WOW, to bylo něco neuvěřitelného!" vypálí kouč.

Je spíš přemýšlivým typem, emoce přílíš neprojevuje. Sám říká, že nejprve musí své zážitky vstřebat. Výjimečnost nedělní výhry na ledě největšího favorita ale chápe hned. "Ale já tušil, že ten zápas zvládneme. Říkal jsem si, že je to součást nějakého příběhu, který dokončíme. Sedmé zápasy jsem zažil jako hráč i jako trenér a z mé strany je výhoda 70:30 pro hostující mužstvo. A to kvůli obrovskému tlaku i očekávání. Fanoušci zkrátka ten titul čekají, připravují se na to, jak ho budou večer slavit. Možná si to jako tým nechcete připustit, ale ta myšlenka, že titul večer před vlastním publikem budete slavit, někde vzadu v hlavě je. A zejména, když jste velký favorit," řekl Országh.

Celý rozhovor s ním si můžete pustit už nyní. Součástí Dračího podcastu jsou i vzpomínky na celé play off. Celý díl si můžete přehrát zde v těle článku i na všech oblíbených podcastových platformách.

HC Oceláři Třinec · Dračí podcast 2024 - 7. díl: Vladimír Országh