MISTR 2023/2024

Zahájení prázdnin v letním kině: Děti Nagana i s Oceláři

23.06.2023 · Adam Sušovský
Odpoledne plné zábavy a zážitků pro celé rodiny připravuje Kino Kosmos ve spolupráci s třineckými Oceláři. V pátek 30. června společně zahájí prázdniny v letním kině na atletickém stadionu. Promítat se bude film Děti Nagana, a to za účasti nejen třineckých mistrů, ale také se šampionem turnaje století Robertem Reichelem.

Oceláři vás spolu s kinem Kosmos zvou 30. června na Městský stadion v Třinci, kde projekcí úspěšného filmu Děti Nagana společně ve 21:30 zahájí sezonu letního kina. Program na atletickém stadionu začíná už v 18:00, kdy bude pro malé děti a sportovce v areálu pod dohledem profesionálních trenérů mládeže HC Oceláři Třinec a Dráčka Werkáčka připraven sportovní a zábavní program.

Součástí programu celého večera bude také autogramiáda, za třinecké šampiony posledního ročníku se ji zúčastní útočníci Aron Chmielewski a Erik Hrňa. Přímo na místě se s nimi můžete vyfotit také po boku Masarykova poháru pro vítěze Tipsport extraligy a nechat si od nich podepsat merch z mistrovské kolekce, která bude k zakoupení i na místě. V areálu bude mít svůj stánek také charitativní projekt Saves Help.

Hlavní postavou filmu Děti Nagana je jedenáctiletý Dominik, který je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši hokejisté poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak jen to jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice.

Skutečným hrdinou zmíněného zápasu s Kanadou byl útočník Robert Reichel, který jako jediný v dramatickém penaltovém rozstřelu proměnil svůj nájezd a poslal Čechy do finále. Právě Albi, jak se bývalému vynikajícímu reprezentantovi přezdívá, bude dalším hostem nabitého programu v Třinci. Autogramiády a inspirativních rozhovorů se spolu s nim navíc zúčastní také další bývalý reprezentant a navíc hráč Třince Zbyněk Irgl, který olympiádu v Naganu osobně zažil v dost netradiční roli: Byl součástí štafety s olympijským ohněm, na místě tak bude k vidění i originální pochodeň.

Vstup na autogramiádu a celý doprovodný program je zdarma, vstupenky na projekci filmu Děti Nagana od 21:30 je možné za 100 korun koupit na místě. Akce se díky zastřešené hlavní tribuně stadionu koná za každého počasí.