MISTR 2023/2024

Těšínská osmička: Rekordní účast s podporou Ocelářů

12.06.2023 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři podpořili charitativní závod Těšínská osmička a v jeho cíli rozdávali autogramy i radost, pátého ročníku se zúčastnilo rekordních 432 běžců. Výtěžkem z akce podpořili patnáctiletou Karolínu a třináctiletého Patrika, dvě hendikepované a těžce nemocné děti.

Na startu Těšínské osmičky stejně jako loni nechyběl ani letos dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek, který přibližně osm a půl kilometrů dlouhou trať zaběhl v čase 42:43 na 110. místě v pořadí. O vítězství mu ale tentokrát nešlo. Podstatné bylo to, co se dělo v cíli v parku Adama Sikory.

Tam na všechny závodníky v neděli v pravé poledne čekal také DRÁČEK WERKÁČEK a trojice třineckých hokejistů, kapitána Petra Vránu doprovázeli ještě talentovaní Oskar Haas a Michal Ramík. Oceláři na pódiu ocenili nejlepší běžce a spolu s Krpálkem a Nadací AGEL v první řadě podpořili patnáctiletou Karolínu a třináctiletého Patrika, dvě hendikepované a těžce nemocné děti.

Právě za nimi putoval výtěžek akce, ta se při svém pátém ročníku těšila rekordní účasti. Na startu závodu se objevilo 432 nadšených běžců.

Trať nejrychleji zdolal Marek Kršica v krásném čase 29:48 minut i za potlesku a údivu přihlížejícího Petra Vrány. Ten v tu dobu po boku Masarykova poháru pro mistry extraligy rozdával podpisy nadšeným fanouškům. "Jsem rád, že takové akce můžeme podpořit. Lukáš Krpálek si do nás trošku rýpnul, že nemusíme běžet, ale jsme teď v nějaké fázi letní přípravy a máme svůj program. Sám se s tím ale popasoval skvěle. Říkal jsem, že jestli vyhrajeme titul i příští rok, asi už bežet budeme muset," říkal v cíli kapitán třineckých mistrů s úsměvem.