Roman: Ukázali jsme srdce!

13.04.2024 · Daniel Ježek, FOTO: Lukáš Filipec
Oceláři mají dalšího hrdinu! Sedmé semifinálové utkání v Praze rozhodl v čase 121:46 slovenský útočník Miloš Roman, který odšpuntoval obrovskou euforii Ocelářů. Hráči s drakem na prsou jako první otočili sérii ze stavu 0:3 do vítězného konce.

V šestém semifinále srovnání dvě desetiny před koncem, pak výhra v prodloužení. V sedmém utkání Marko Daňo srovnal pětapadesát sekund před třetí sirénou, v následujících třech prodlouženích pak branka nepadla.

Rozhodnutí přišlo zkraje „devátého“ utkání série. „Celé to teď opadlo, je to neskutečná euforie, co jsme dokázali. Jak jsme se spojili a ukázali srdce,“ raduje se Miloš Roman.

Pro Slezany to ale byla velice náročná šichta. Po třech utkáních Slezané ztráceli tři body. „Ty čtyři zápasy v řadě jsme neskutečně odbojovali. Tým ukázal neskutečný charakter. Obrovské díky všem klukům, za to, co jsme předvedli a jak jsme to vybojovali,“ pokračuje.

Po minutě a šestačtyřiceti vteřinách čtvrtého prodloužení přišlo rozhodnutí. „Já ani nevím, co se stalo. Snažil jsem se jít do brány, viděl jsem, že Majo má puk a doufal jsem, že mi to posune. Byl jsem volný a přišlo to tam,“ uzavírá střelec rozhodující trefy.

Oceláři jsou prvním týmem v historii české extraligy, kteří otočili sérii ze stavu 0:3. Ve finále budou hráči s drakem na prsou bojovat s pardubickým Dynamem o pátý mistrovský titul v řadě. Finále startuje v úterý 16. dubna na ledě Dynama.