Pavel Sajler: Podařilo se posunout kondici hráčů o další stupeň výše

12.07.2015 · Martin Stebel
Vicemistrovský tým třineckých Ocelářů má za sebou nepříliš populární letní přípravnou lopotu a už začátkem příštího týdne - od 20. července, zahájí tréninkové jednotky na ledě. O zhodnocení uplynulého období jsme požádali kondičního experta klubu, Pavla Sajlera.

Oceláři absolvovali letní přípravné období "na suchu". Jak zní váš komentář?

Přípravu hodnotím velmi kladně. Mám z jejího průběhu velmi dobrý pocit, který je podpořen i výsledky kondičních testů. Podařilo se navázat na práci v sezoně a posunout kondici hráčů o další stupeň výše. Důležité je, že hráči snášeli intenzivní tréninkovou zátěž bez zdravotních obtíží.

V čem tkví rozdíl oproti loňskému modelu přípravy?

Letošní příprava byla zcela v naší režii. Máme mnoho zkušeností a v třineckém klubu již začínáme sedmou sezonu našeho působení. V minulých sezonách jsme už tým připravili na zisk titulu i vítězství v Prezidentském poháru. Letošní příprava byla nejkratší za dobu našeho působení a proto byla velmi intenzivní. Tři týdny jsme letos využívali skvěle vybavenou posilovnu v nové WERK ARENĚ, absolvovali jsme tradiční soustředění v Turecku zaměřené především na intervalové běhy, na soustředění v Tatrách jsme tento rok udělali změnu a trénovalo se většinou na kolech. Důležité je, že celá příprava byla vyvážená a velmi kvalitní.

Jak jste byli spokojeni s přístupem hráčů k letní přípravě?

Na hráčích bylo po celou letní přípravu vidět, že je trénink baví a mají velkou chuť na sobě pracovat. Přispěla k tomu nejen pestrost letního tréninkového programu, ale také velmi komplexní servis, který byl hráčům poskytován celým realizačním týmem. Důležitým faktorem byla možnost využití zázemí nové moderní WERK ARENY v letní přípravě, to nám velmi pomohlo ke zlepšení kvality tréninku. Věřím, že stejné nasazení si přeneseme i do další části přípravy. Kondiční příprava hráčů bude však pokračovat v celém průběhu sezony.

Jak se vám daří zapracovat mladé hráče do A-týmu?

V tomto směru jsme velmi spokojeni. Do letošní přípravy nastoupili Marian Adámek a Michal Kovařčík. Další mladíci se již v kádru zabydleli a vykazují výrazné zlepšení výkonnosti např. Lukáš Jašek, David Cienciala, Lukáš Doudera, Marek Růžička nebo Michael Foltýn.

Do letošní přípravy jste zapojili tréninky thajského boxu. V čem vidíte jeho největší přínos?

Spolupráce s trenérem thajského boxu Martinem Vaňkou dokonale zapadla do naší koncepce. Kontaktní tréninky na tatami navazovaly na další formy tréninku. Chtěli jsme udělat přípravu ještě variabilnější a zaměřit se na zlepšení stability a reakce hráčů v osobních soubojích. Věřím, že se opakovaná cvičení projeví i na ledě. Naše spolupráce bude probíhat i v sezoně, neboť jsme s ní velmi spokojeni.

Tradiční výběhy po sjezdovce během kondičního kempu v Tatrách.

Kruhový trénink u Mikulášské chaty v Jasné.

Součásti tréninků letos byla i kola.

Tréninková dřina juniorů - Michala Kovařčíka a Mariana Adámka.

Na turecké pláži to rozhodně nebyla procházka růžovým sadem...

Urputné nasazení a poctivý přístup Martina Adamského.