MISTR 2023/2024

Oceláři jdou do šestého finále v řadě: Série začíná v Pardubicích

15.04.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Ještě jsme ani nestihli vstřebat emoce ze sobotní historické výhry na Spartě a už fáráme dál. V úterý v 18:00 (ČT Sport) na ledě Enteria areny v Pardubicích odstartuje finálová série. Oceláři čelí ambicím největšího favorita sezony, napíší další nezapomenutelný příběh?! Sledovat to můžete živě také v Třinci, projekce obou venkovních zápasů je připravena na náměstí před kulturním domem Trisia!

Věděli jste, že?

Oceláři: Znovu do roboty!

Čeho se ještě dočkáme?

Příběh třineckých hokejistů bere dech. Oceláři v semifinále vstali z popela a urvali bitvu, na kterou české play off čekalo 168 sérií. Jako první tým v historii zdolali soka, se kterým prohrávali už 0:3 na zápasy. Že to bylo až na začátku čtvrtého prodloužení epochální bitvy na ledě největší hokejové arény v Evropě, to je třešnička na dortu.

Třinec kráčí dál, zahraje si šesté finále v řadě. Znovu do něj půjde v roli outsidera série, ale...

Miloš Roman odehrál proti Spartě 32 extraligových utkání, proti žádnému jinému týmu v kariéře nehrál tak často. Svou premiérovou trefu do sítě Sparty si schovával na tu nejlepší možnou chvíli. Na začátku 4. prodloužení rozhodl o historickém obratu a postupu do Třince do šestého finále v řadě.

Oceláři se z Prahy po vítězné bitvě vrátili v noci na neděli autobusem, v neděl měli úplné volno a teprve v pondělí před odjezdem do Pardubic začala velmi krátká příprava na silného soupeře. Klíčové bude dobře zregenerovat. Série se Spartou netrvala sedm, ale více než osm zápasů.

Také v minulé sezoně ale měly mít papírově silnější Pardubice více sil a Třinec ambiciózního soka na konci sedmého duelu, navíc na jeho ledě, svalil i díky fantastickému Ondřeji Kacetlovi, jehož výkony v play off už zase berou dech všem fanouškům napříč celou republikou. Dech jim bere také obrovská vůle Ocelářů nevzdat se. A to ani ve chvílích, které se mohou zdát ztraceny.

Dynamo: Největší favorit sezony

Poslední soupeř sezony je z kategorie těch nejtěžších.

Od prvního kola aktuálního ročníku bylo jasné, že Pardubice míří za titulem. Nadupaný rozpočet, zástup reprezentantů na soupisce, takřka vždy vyprodané tribuny v zádech. Dynamo roli superfavorita sezony zvládalo skvěle, výsledkem je vítězství v základní části a historický rekord v počtu získaných bodů.

Také Oceláři na Pardubice v sezoně dlouho hledali recept, našli ho až v posledním čtvrtém vzájemném měření, které Třinec na ledě WERK ARENY v závěru základní části urval v nájezdech.

Také v play off Pardubice budí respekt. Své soupeře sice neporážely rozdílem třídy, ale i vyrovnané zápasy zvládaly. Porazit je dokázal jen jednou Hradec, ve velmi vypjaté čtvrtfinálové sérii. Následné semifinále s Litvínovem, to už byla jednoznačná záležitost. Postup 4:0 na zápasy znamenal, že Dynamo mohlo před finálovou sérií na rozdíl od Třince odpočívat jedenáct dní!

Brankář Roman Will je jasnou jedničkou Pardubic, záda mu přitom kryje další reprezentant Dominik Pavlát. Spoustu reprezentantů najdete i v obraně a útoku. Na papíře je tým Dynama jednoznačným favoritem sezony.

Zajímavostí je, že podobně jako v případě Ocelářů, výraznou roli v play off hrají na straně Pardubic hráči ze třetí a čtvrté formace. Nejproduktivnějším hráčem našeho soupeře není kapitán Lukáš Sedlák, je jím se sedmi body (4+3) Tomáš Vondráček. Hráč, kterého předchozí kouč Václav Varaďa v Pardubicích nechtěl, a proto část letošní sezony strávil na hostování ve Vítkovicích.

Nyní tým Dynama vede poprvé v kariéře jako hlavní trenér Marek Zadina. Z Třince moc dobře ví, jak se tituly vyhrávají. V roli hlavního kouče ale na první těžkou zkoušku pořád čeká, budou tím zkoušejícím Oceláři?!

Statistika HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice
Bilance v play off 14 zápasů, 8/6, skóre 29:28 9 zápasů, 8/1, skóre 27:18
Bilance venku/doma v play off 7 zápasů, 3/4, skóre 13:20 5 zápasů, 5/0, skóre 16:9
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 3-2-2-3, skóre 20:21 10 zápasů, 8-1-1-0, skóre 34:20
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 4 výhry 6 výher
Vzájemná bilance (v play off) 34 zápasů, 16/18, skóre 88:111 (47% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – venku 17 zápasů, 7/10, skóre 36:61 (41% úsp.)
Lídr bodování Marko Daňo 10 (5+5) Tomáš Vondráček 7 (4+3)
Nejlepší střelec Marko Daňo 5 Tomáš Vondráček 4
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček 7 Lukáš Radil 4
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 5 (1+4) Peter Čerešňák 5 (2+3)