MISTR 2023/2024

O síle kádru je teď předčasné hovořit, říká Jiří Kalous

10.08.2014 · Martin Stebel
V samotném úvodu přípravného období měli hokejoví Oceláři poměrně nahuštěný zápasový program. Během jediného týdne totiž absolvovali hned čtyři přátelské duely, ve kterých trenérský tým měl příležitost vyzkoušet široký kádr. Nabízíme bilanční komentář hlavního trenéra Mgr. Jiřího Kalouse.

Prosím o zhodnocení dosavadních přípravných zápasů. Naznačily vám už tyhle duely něco o síle třineckého kádru?

Do této chvíle jsme odehráli čtyři přípravná utkání. Záměrem v těchto zápasech bylo především poznat nové hráče, zkoušet hráčské vazby v útoku, složení obranných dvojic. Chceme od úvodního utkání po hráčích určité herní prvky, abychom poznali, do jaké míry jsou schopni to plnit a jak jsou adaptabilní na případné změny ve hře, taktice apod. Více prostoru dostávali především mladí hráči a ti, kteří se ucházejí o místo v kádru. O síle kádru je proto teď předčasné hovořit, to ukáže až ostrá soutěž Ligy Mistrů a následně samotná extraliga.

V současné době je kádr Ocelářů poměrně široký. V jakém časovém horizontu lze očekávat zúžení soupisky? Kdy se bude krystalizovat konkrétnější podoba týmu?

Do přípravy na ledě jsme šli se šesti pěticemi hráčů včetně juniorů, z kterých zkoušíme tři obránce a tři útočníky, neboť pravidlo o obsazení 5 míst mladšími ročníky platí i v následující sezoně. První zúžení soupisky proběhlo v tomto týdnu, kdy se dva junioři vrací do svého týmu i z důvodu brzkého zahájení juniorské extraligy 18. srpna, uvolnili jsme na zkoušku do Olomouce Rosťu Marosze, Michaela Foltýna do Havířova a uvolňujeme také Jakuba Gašparoviče. Budeme nadále pokračovat v pěti pětkách, abychom měli k dispozici dostatečný kádr pro Ligu mistrů. Konečná podoba kádru se vykrystalizuje až začátkem září.

Oceláře už brzy čeká domácí turnaj Steel Cup. Co od tohoto mezinárodního měření sil očekáváte?

Steel Cup je kvalitně obsazený turnaj, budeme pokračovat v systémové přípravě týmu proti dobrým soupeřům, kteří prověří naše hráče. Příležitost dostanou všichni hráči širšího kádru. Je to i možnost připravit tým určitým způsobem na zápasy v Lize Mistrů, které budou velmi náročné.

Jak vypadá aktuální situace s marody? Kdy lze předběžně vyhlížet jejich návrat na led do zápasového zatížení?

Tomáš Linhart i Vláďa Roth se již zapojili zpět do tréninkového procesu a předpokládám, že zasáhnou do utkání i ve Steel Cupu. U Dana Rákose bohužel došlo v utkání s Minskem ke zranění, které si podle vyjádření lékařů vyžádá absenci minimálně okolo čtrnácti dnů až tři týdnů, ale věřím, že Dan do začátku extraligy bude v pořádku a možná stihne ještě nějaké utkání v Lize Mistrů.