MISTR 2023/2024

Mladší dorost podlehl těsně Vítkovicím

25.09.2014 · Martina Sikorová
V šestém kole ELIOD extraligy se na ledě nové WERK ARENY střetli mladší dorostenci Třince s regionálním rivalem z Vítkovic. Oceláři se sice dostali brzy do vedení, poté se ale hned třikrát prosadili hosté a otočili tak průběh utkání na svou stranu. Třinečtí mladíci pak měli v závěru velký tlak, stačilo to už ale pouze na kontaktní gól.
6.kolo, čtvrtek 25.9.2014
Vítkovice
WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 4. Roman (Adámek), 55. Kalus (Roman) – 17. Gřesík (Baláž, Stareček), 48. Baláž, 54. Gřesík (Sojka). Rozhodčí: Lotko - Puczok, Tomis. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Ochman – Adámek, Klocek, Marguš, Michálek – Najsar, Molin, Šulek, Kalus, Plandor, Roman, Papaj, Indrst, Hladoník
Juránek – Malík, Bílý, Ficek, Juřena, Stareček, Šulák – Richtár, Fridrich, Kylnar, Vondál, Cháňa, Pastor, Baláž, Urban, Gřesík, Sojka

Do zápasu vstoupili o trochu více aktivněji hráči Vítkovic, byli to ale právě oni, kdo inkasoval jako první. Po dlouhé přihrávce Adámka se do útočného pásma vrhl Miloš Roman, s kotoučem si sjel až před hostujícího brankáře a poslal puk pod jeho betony do branky. Navýšit vedení svého týmu mohl Najsar, třineckému útočníkovi ale teč příliš nevyšla.

Poté už ale třinečtí mladíci kotouč do branky dostali, bohužel pro ně ale kopnutím a gól nemohl být uznán. A tak se z vyrovnávací trefy radovaly Vítkovice. Střelu Baláže dokázal Ochman pouze vyrazit před sebe a na dorážku Davida Gřesíka už nestihl zareagovat.

Ve druhé části utkání měli Oceláři k dispozici hned několik přesilových her, žádnou ale nedokázali využít. Nejprve přestřelil vítkovickou klec Kalus, o chvíli později stejný hráč promáchl po nahození Najsara do brankoviště. A gólem neskončila ani jedna ze dvou akcí Romana. Na druhé straně docházelo k přímému ohrožení Ochmana jen sporadicky.

Asi v největší příležitosti se ocitl Baláž, jenž zůstal sám před třineckým brankářem, ale kotouč za jeho záda nedostal. V téměř identické situaci o chvíli později neuspěl ani domácí Papaj. A když samostatný únik neproměnil Urban, jemuž ve skórování zabránil povedený zákrok domácího brankáře, odcházely oba týmy do kabiny za vyrovnaného stavu.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky měli dvě obrovské příležitosti Oceláři, ale Hladoník ani Kalus nedokázali své šance využít. Nedáš, dostaneš, platilo i v tomto zápase. Střelu jednoho z vítkovických hráčů vyrazil Ochman pouze nad sebe, ke kotouči se pak nejrychleji dostal Jozef Baláž a poslal jej do branky. A na dvoubrankový rozdíl pak dorážkou navýšil David Gřesík.

Třinečtí mladíci ale dokázali rychle snížit. Jan Kalus se prosmýkl mezi vítkovickými obránci a z mezikruží překonal Juránka v brance Vítkovic. Tento gól Oceláře nabudil, ale další úspěšný zásah už domácí hráči přidat nedokázali a poprvé v sezóně tak odcházeli z ledu jako poražení.