MISTR 2023/2024

Krok za krokem: Oceláři budou třetí mečbol Sparty odvracet doma!

10.04.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Dva mečboly soupeře už dokázali odvrátit, třetímu budou čelit. Oceláři se v těžké situaci odmítají vzdát a nadále živí šanci proklouznout do finále. Těžká, velmi těžká výzva, pokračuje dalším krokem v Třinci. Semifinále č. šest se ve WERK ARENĚ hraje ve čtvrtek v 17:00. Nenechte si ho ujít!

Utkání 6. semifinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Spartou Praha má ve WERK ARENĚ úvodní buly ve čtvrtek v 17:00, zápas přímým přenosem vysílá stanice O2 TV Sport.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

Předprodej na čtvrteční utkání odstartoval o den dřív ve 12:00, až do čtvrtečního buly se mohou v on-line rezervačním systému objevovat uvolněné technické rezervace i místa permanentkářů.

Majitelé permanentních vstupenek, kteří nemohou na zápas dorazit, mohou své místo uvolnit do volného prodeje, získat za to odměnu a pomoct k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ. Více informací, jak svou permanentku uvolnit, čtěte zde!

Sponzorem čtvrtečního utkání 6. semifinále play off Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a Spartou Praha je Romtes Service a.s.

Věděli jste, že?

Oceláři: Doma chceme sérii vyrovnat!

Tenhle tým se nevzdává!

Oceláři v semifinálové sérii velkému favoritovi vzdorují neuvěřitelným odhodláním. Válka se Spartou nezačala vůbec dobře, Oceláři prohrávali už 0:3 na zápasy. Ani dvě kruté prohry v prodlouženích zápasů, ve kterých byli Třinečtí lepším týmem, mužstvo nepoložily. Tým trenéra Zdeňka Motáka krok za krokem oddaluje konec sezony.

Dvakrát už Třinečtí dokázali Spartu porazit a přestože stojí stále přitlačení ke zdi, cítí velkou šanci vynutit si zápas číslo sedm. Ve čtvrtek se hraje doma, Oceláře požene naprosto beznadějně vyprodaná WERK ARENA.

"Je to jednoduché. Pořád prohráváme 2:3 na zápasy a doma prostě musíme vyhrát. Dva poslední zápasy nás nakoply, i když byly extrémně náročné a výhry jsme museli urvat a ubojovat. Chceme se vrátit do Prahy, rozdat si to se Spartou v sedmém utkání,“ říká člen prvního útoku Patrik Hrehorčák.

To je Třinec! Slezský, červenobílý, ocelový. Oceláři se v semifinále play off opírají o podporu fantastických přiznivců, a budou na ni spoléhat také v zápase číslo šest.

V úterý tým doslova vydřel výhru na ledě O2 areny, v enormním vedru se v závěru k Ocelářům přiklonilo štěstí, které v aktuálním play off úřadující čtyřnásobné šampiony mijelo.

Vyhrocený duel Třinec i díky perfektně zvolené coach challenge zvládl a mohl se po nočním návratu domů začít připravovat na další bitvu. Natrénovat není co, klíčová je regenerace: Utkání nedohrál lídr týmu Martin Růžička, bolestivé šrámy schytali i další.

"Bolest tady jde stranou. Pokud jen trochu můžete nastoupit, tak do toho jdete. Nervy a emoce pak stejně všechnu bolest smažou. Zápas vás pohltí, nevnímáte to,“ říká Hrehorčák.

Také on jede nadoraz, přesně v tom je krása a kouzlo play off.

Třinec tuhle fázi sezony miluje!

Sparta: Podruhé bez kapitána!

Stále se snaží působit klidně, v rozhovorech s novináři Sparťané mluví o síle týmu. Je z nich ale cítit, že takřka bezchybný hokej, který Oceláři v průběhu série začali hrát, velkému favoritovi série nevoní.

Také nyní se navíc Pražané budou muset obejít bez kapitána Michaela Řepíka, který nadále odpykává disciplinární trest. Ve snaze něco změnit, zlomit, vyrazil soupeř do Třince ve středu odpoledne letecky. Bude to stačit?

Sparta se zatím ke střelám ze slotu příliš často nedostává, o to nebezpečnější ale je díky práci urostlých útočníků na brankovišti skrytými střelami z dálky od obránců.

Poslední střetnutí v Praze ukázalo dva naprosto odlišné průběhu zápasu. V první polovině Oceláři na ledě doslova dominovali, vytvořili si dvoubrankový náskok a nebýt skvělého Jakuba Kováře, bylo by hotovo nejspíš mnohem dřív. Až ve druhé polovině utkání se Sparta dokázala dostávat do tlaku, ten byl na konci místy drtivý. Obětavá obrana Ocelářu ho ustála.

"Je frustrující, když soupeř všechno zblokuje," přiznal Filip Chlapík, autor dvou úterních gólů a v téhl sérii zároveň nejvýraznější útočník Sparty. Ta hraje na puku, má spoustu střeleckých pokusů, ale zatím velmi těžce hledá cestu do předbrankového prostoru.

Budou v něm Oceláři silní i ve čtvrtek a vynutí si díky tomu sedmý zápas?!

Statistika HC Oceláři Třinec HC Sparta Praha
Bilance v play off 12 zápasů, 6/6, skóre 24:25 9 zápasů, 7/2, skóre 28:20
Bilance doma/venku v play off 6 zápasů, 4/2, skóre 14:7 4 zápasy, 3/1, skóre 14:11
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-0-2-4, skóre 20:25 10 zápasů, 4-4-0-2, skóre 30:21
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 výhry 2 prohry
Vzájemná bilance (v play off) 36 zápasů, 20/16, skóre 113:96 (56% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 18 zápasů, 12/6, skóre 67:42 (67% úsp.)
Lídr bodování Marko Daňo 9 (4+5) Filip Chlapík 9 (3+6)
Nejlepší střelec Marko Daňo 4 Miroslav Forman, Jakub Krejčík oba 4
Nejlepší nahrávač Marko Daňo 5 Filip Chlapík 6
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 5 (1+4) Jakub Krejčík 7 (4+3)