MISTR 2023/2024

Kacetl: Rozhodla naše familia

14.04.2024 · Adam Sušovský
Historický zápas podpořil dalším nezapomenutelným výkonem. Brankář Ondřej Kacetl parádními zákroky v prodloužení doslova ukradl pro Oceláře postup do finále. Zcela vyčerpán sérii se Spartou hodnotil také pro přítomné novináře. A fanouškům Třince na dálku vzkázal: "Nebudu lhát, zase bychom chtěli vyhrát."

Přišel k novinářům a ještě z hluboka oddechoval.

Rovnou všechny poprosil, jestli by se mohl opřít o zeď.

A pak spustil...

Ondřej Kacetl byl hrdinou nezapomenutelného sobotního odpoledne, pod strop zaplněnou O2 arenu umučil 55 úspěšnými zákroky. Ty největší si schoval na prodloužení, když nejprve vychytal v přečíslení dva na jednoho famózní vyrážečkou Michala Řepíka a pak úspěšně čelil i samostatnému úniku Jana Buchtelo.

Kacetl v zápase od začátku druhé třetiny, kdy inkasoval z hole Jakuba Krejčíka druhý gól Sparty, následujících 101(!!!) minut neinkasoval a položil základ historické výhře, velkolepému obratu. Třinec zdolal Spartu a zahraje si šesté finále v řadě!

"Jsem rád, že jsem kluky podržel Byly to jasné šance, třikrát jsem slyšel po zákroku ze střídačky, že to bylo super. Užil jsem si to a pořád věřil, že nám tam spadne nějaké nahození. Že máme sílu, abychom rozhodli. Že chceme historii přepsat," prohlásil Kacetl po utkání.

Třinec podruhé v řadě utekl konci sezony v poslední minutě, tentokrát při power play vyrovnával Marko Daňo. Prodloužení rozhodl v čase 121:46 Miloš Roman. Extraliga viděla poprvé v historii obrat z 0:3 v sérii, Třinec vyhrál druhý nejdelší zápas v dějinách.

"Zápas se hraje tak dlouho, jak se hraje," řekl Kacetl. "Pokud jde o sedmý zápas, snažil jsem se koncentrovat puk za pukem. Na každé nahození. Nechtěl jsem to podělat, protože cokoliv může rozhodnout. Pořád jsem hledal puky, i když to bylo těžký. Když se nehrálo, snažil jsem se zhluboka dýchat a trošku vypnout. V tu chvilinku nemyslet na hokej. Ale jakmile se hodilo buly, zase jsem byl soustředěný.“

"U nás máme heslo familia… Obrovská týmová síla. Jeden maká za druhého. Makat, zblokovat střely, to je to, čím se řídíme. Ve všem si pomoct. A nevzdat se! Což jste mohli vidět. Nikdy se nevzdáváme. Dneska, minulé utkání taky ne. Důležitá je víra. V tým, v druhého hráče vedle. To nás posouvá dál. Musím říct, že jsem opravdu věřil klukům, že my přepíšeme historii," řekl Kacetl.

Oceláři mohou historii dál psát... "Nebudu lhát, chceme znovu vyhrát," řekl Kacetl.

Finále s Pardubicemi startuje v úterý!