Junioři podlehli Plzni 1:3

18.08.2014 · Martina Sikorová, Kamila Schmiedová
V prvním kole NOEN extraligy přivítali Oceláři na svém ledě Plzeň, se kterou prohrávali ve třetí třetině už 0:3. Třinečtí mladíci už pak dokázali pouze snížit zásluhou Davida Chrobočka, který se tak stal prvním úspěšným střelcem třineckého týmu v této sezóně.
1.kolo, pondělí 18.8.2014
Plzeň
1:3
Werk aréna
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 53. Chroboček - 5. Beneš (Jakubec), 35. Přikryl (Holý), 50. Přikryl (Michel, Kepka). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 198. Střely na branku: 44:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Svoboda – Pisarik, Heider, Zahradníček, Roman, Chroboček – Pěnčík, Franek, Cienciala, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Pacl – Kubík, Hanus, Walter, Holý, Houfek - Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Tulačka, Opava, Jakubec, Kepka

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté a za svou aktivitu byli v páté minutě odměněni gólem, když se před brankou ocitl osamocený Martin Beneš a po přihrávce Jakubce poslal puk za záda Svobody. Ve třinácté minutě si první větší příležitost vypracovali také Oceláři, střela Ondřeje Kovařčíka ale skončila na boční síti a pokus Romana prosvištěl pouze nad branou. Do konce úvodní dvacetiminutovky už si ani jeden ze soupeřů gólovou příležitost nevypracoval a do kabin tak odcházeli hosté s jednobrankovým náskokem.

Druhou periodu začali o něco lépe domácí hráči, měli však problém s přesností přihrávek. Ke dvěma střelám se dostal Jaroš, ani jeden z pokusů ale nevedl k vyrovnání. Blízko k vyrovnávací brance měl pak Ondřej Kovařčík, odkrytou část branky ale přestřelil. A potvrdilo se tak pravidlo - nedáš, dostaneš.

V přesilové hře na modré čáře napřáhl Holý, do jeho střely vložil hůl Roman Přikryl a puk skončil těsně za brankovou čárou. Navýšit vedení svého týmu mohl ze samostatného úniku Kristl, Svobodu v brance domácích ale nepřelstil. Naopak na druhé straně mohl snížit Růžička, po nahrávce Ciencialy v brankoviště ale promáchl.

Do závěrečné třetiny tak Plzeňští vstupovali již s dvoubrankovým vedením. Snížit na rozdíl jediné branky mohl krátce na to Cienciala, před kterým byla odkrytá velká část branky, třinecký útočník ale se střelou příliš dlouho váhal. Udeřilo tak opět na druhé straně. Po kombinaci s Michelem poslal puk do třinecké branky Roman Přikryl.

Oceláři se pak přece jen dočkali snížení po prudké střele Davida Chrobočka od modré čáry. V posledních minutách utkání pak došlo ještě k několika potyčkám a vyloučením, na konečném skóre už se ale nic neměnilo.