Hudáček: Nadarmo se neříká, že poslední krok je nejtěžší

21.03.2024 · Adam Sušovský
Uff, to byly nervy! Oceláři ale mají další bod, výhru 4:3 režírovala druhá formace a dvougólový střelec Libor Hudáček, který utkání na konci hodnotil také pro přítomné novináře.

Oceláři vedou 3:0 na zápasy, je rozhodnuto?

Nemyslím si. My víme, že Budějovice mají svou sílu, hlavně doma. To jsme dnes viděli hlavně ve druhé třetině. Jsme rádi za třetí bod, ale v pátek musíme hrát tak jako na konci třetího zápasu.

Je stav 3:0 na zápasy uklidňující?

Jen tak se neříká, že udělat poslední krok je nejtěžší. Moc dobře to víme, ale máme zkušené mužstvo, musíme si s tím poradit. Domácí do toho v pátek dají všechno, připravíme se.

Čím Oceláři dokázali Motor i potřetí porazit?

Byli jsme o jeden gól lepší. Ubránili jsme jejich přesilovky. Byl to zápas na křivce. První třetina dobrá, druhá špatná, ve třetí jsme se zase postavili na nohy a ukázali, že umíme takové zápasy vyhrávat.

Čím to, že to dnes byla oproti úvodním zápasům v Třinci taková přestřelka?

Střelci se asi lépe vyspali (usmívá se).

Ty sám jsi dal dva góly, byl to tvůj den?

Právě že ne. Já jsem se před zápasem necítil moc dobře. Dělal jsem přes den všechno pro to, abych se do zápasu stihl hlavou srovnat. Jsem rád, že jsem se prosadil. Dnes to potáhla naše lajna, zítra to může být kterákoliv jiná.

Velmi důležitý byl i dnes výkon Marka Mazance v brance, že?

Jasně, ve druhé třetině nás podržel hodně. Výhra je i jeho práce, pogratulovali a poděkovali jsme mu za to hned po zápase.