MISTR 2023/2024

Debakl na Lesní! Starší dorost deklasoval Vsetín 13:0!

12.09.2014 · Martina Sikorová
Po dvou venkovních zápasech se starší dorostenci poprvé představili na domácím ledě a šlo o vydařenou premiéru. Zápas se Vsetínem nabral jednoznačný průběh už v první třetině a Oceláři nakonec dokráčeli za vysokou výhrou. Hattrick zaznamenali Kryštof Stuchlík a Marian Adámek, čtyři asistence si připsal Jan Poruba.
3., pátek 12.9.2014
Vsetín
Werk aréna
Třetiny: 5:0, 3:0, 5:0  Branky a nahrávky: 4. Sztwiertnia (Flok), 4. Kofroň (Poruba), 8. Mach (Plitko, Matějka), 9. Stuchlík (Hrehorčák), 11. Adámek, 25. Adámek (Roman, Poruba), 28. Adámek (Poruba, Roman), 35. Švaňa (Hrehorčák, Sztwiertnia), 47. Stuchlík (Kaukič), 52. Flok (Švaňa, Bartko), 52. Stuchlík (Radzienciak), 54. Roman (Kofroň, Poruba), 60. Hrehorčák (Stuchlík, Kaukič). Rozhodčí: Jeřábek - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 65:15. Průběh utkání: 13:0.
Hlaváč – Hrachovský, Valíček, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Plitko, Matějka, Sztwiertnia, Roman
Barvík (9. Bechný) – Lišaník, Richter, Rýpar, Bártek, J.Weintritt, Augustin, Vítek – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Kostka, Janošek, Humplík, Kovář, Gharibyar, M.Weintritt

Oceláři vlétli do zápasu ve velkém stylu a poměrně rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve dorazil do branky střelu Floka Eryk Sztwiertnia a o pár desítek sekund později se puk doplazil za brankovou čáru po střele Davida Kofroně z mezikruží. Snížit nepříznivý stav utkání mohl hostující Toman, ten ale nedokázal kotouč přesně tečovat mezi tři tyče.

Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Na opačné straně nahodil puk před brankáře Plitko a Matěj Mach usměrnil kotouč mezi brankářovy betony. A ani na další úspěšný zásah nemuseli třinečtí mladíci čekat dlouho. Před brankářem zůstal nehlídaný Kryštof Stuchlík, jenž po přihrávce Hrehorčáka uklidil kotouč za záda Barvíka.

Po této brance hosté střídali brankáře a mezi tři tyče se postavil Daniel Bechný. Ani on však čisté konto příliš dlouho neudržel a o chvíli později ho prudkou střelou od modré překonal Marian Adámek. Hráči Vsetína pak dostali k dispozici hned několik přesilových her, skóre se už ale do konce třetiny neměnilo.

Začátek druhé části ovlivnilo několik vyloučení na obou stranách a z šestého úspěšného zásahu, tentokrát v přesilové hře, se radovali domácí hráči. Roman našel přihrávkou zpoza branky Mariana Adámka a ten poslal puk nad ramenem vsetínského brankáře do sítě. Na druhé straně mohl snížit Abazaj, v samostatném úniku ale zapomněl puk za sebou. V další nabídnuté výhodě se pak z gólu radovali Oceláři.

Od modré vypálil obránce Marian Adámek, prostřelil hostujícího brankáře a završil tak hattrick. Krásnou a rychlou akci pak završili Třinečtí již osmým gólem. Sztwiertnia nahrával zpoza branky do brankoviště, kde se kotouče chopil Hrehorčák a celou akci pak ještě vylepšil rychlou přihrávkou na Robina Švaňu, který měl už jednoduchou práci doklepnout puk do odkryté sítě.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky měli několik dobrých šancí ke snížení hráči Vsetína, za zmínku stojí únik Abazaje, který ale celou akci zakončil střelou do připraveného Hlaváče. A když pak neuspěl ani Jiří Weintritt, jehož pokus minul branku jen o pár centimetrů, udeřilo znovu na opačné straně, kdy za záda Bechného zamířila prudká střela Kryštofa Stuchlíka.

Pak se ale vsetínský brankář blýskl povedeným zákrokem, když zastavil puk po úniku Macha těsně před brankovou čarou. Desítka ale nakonec stejně padla. V brankovišti se ke kotouči dostal Adam Flok a poslal puk do sítě. O chvíli později přidal gól po objetí branky Kryštof Stuchlík a stal se druhým střelcem hattricku.

Ale ani toto vedení Ocelářům nestačilo. Po střele Kofroně se po kotouči vrhl vsetínský brankář, kotouč ale minul a Miloš Roman tak střílel do prázdné klece. Vsetínští hráči se nedočkali ani čestného úspěchu, nutno ale říct, že k němu měli v posledních minutách hodně blízko. To by ale nesměl Michal Weintritt přestřelit odkrytou branku. Gólový účet utkání uzavřel několik sekund před koncem Patrik Hrehorčák, který poslal do vsetínské branky poslední, třináctý kotouč.