Čtvrtfinálová bitva pokračuje v Českých Budějovicích

25.03.2024 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Čtvrtfinálová bitva stále není u konce: Oceláři neproměnili v neděli svůj druhý mečbol a musejí ještě jednou do Českých Budějovic. V Budvar aréně se hraje v úterý v 17:30, přímý přenos vysílá prostřednictvím multidimenze O2 TV Sport.

Utkání 6. čtvrtfinále Tipsport extraligy se v Českých Budějovicích hraje v úterý 26. března od 17:30. Utkání v přímém přenosu vysílá prostřednictvím multidimenze O2 TV Sport. Autobusový zájezd do Českých Budějovic pořádá FanClub Ocelářů, registrovat se můžete ZDE.

Oceláři: Zlepšit se a přivést postup!

Ani napodruhé to Ocelářům nevyšlo. Motor v neděli na Slezany vyzrál podruhé, odvrátil druhý postupový mečbol. Výhoda je však stále na straně svěřenců trenéra Zdeňka Motáka, kteří na jih Čech vyráží s náskokem 3:2 na utkání.

Z nedělní trpké porážky se Třinečtí museli rychle oklepat. „Dostali jsme se z 0:2 na 2:2. Tlačili jsme, měli jsme šance. Skoro celou třetinu jsme byli lepší, pak jsme ale dostali gól čtyři minuty před koncem. Už jsme nestihli reagovat. Škoda. Pořád ale vedeme 3:2 na zápasy, do Budějovic to jedeme ukončit. Musíme předvést stoprocentní zodpovědný výkon,“ velí kapitán týmu Petr Vrána.

Oceláři měli v obou prohraných zápasech série drtivou střeleckou převahu. Před duelem číslo šest tak mluvili především o produktivitě.

V pátém duelu série měli Oceláři podle oficiálních statistik celkem 87 střeleckých pokusů! Hned 39 z nich mířilo na branku. Podle dostupných analytických metrik byl Třinec lepším mužstvem, prosadil se však jen dvakrát.

„Nejsme tak produktivní, jak bychom mohli být a měli být. Soupeř hraje obětavě, spoustu střel zblokuje. Play off není jednoduché, všichni dřou na totální hranu. Musíme se s tím porvat. Pojedeme podat lepší výkon, než jsme předvedli doma. Věřím, že jsme dost zkušení na to, abychom to zvládli,“ věří Vrána.

Motor: Krok za krokem

Jak těžké je udělat poslední krok, to ukazují hráči Motoru třineckým Ocelářům náramně. Svěřenci trenéra Ladislava Čiháka se postupnými kroky hrabou z bryndy, od stavu 0:3 na zápasy hledí jen na ten nejbližší. Nejprve odvrátili konec série, v neděli se dočkali i návratu na svůj led.

Motor zvládá odvrátit konec sezony i navzdory absencím v sestavě, v neděli ve WERK ARENĚ uspěl bez dlouhodobě zraněného Mikuláše Hovorky i čerstvého maroda Brenta Harrise a distancovaného Jana Štencela, který bude v úterý trenérům opět k dispozici.

Dosavadním hrdinou Motoru je brankář Dominik Hrachovina, v play off si drží úspěšnost zákroků přes 92 procent.

Co tkví za dvěma výhrami Motoru v sérii? Obrovská obětavost a zároveň disciplína. Motor nabízí Třinci jen minimum přesilovek, blokuje spoustu střel a je zároveň velmi efektivní. K rozhodujícímu gólu pátého zápasu stačily Českým Budějovicím dvě střely v závěrečné třetině.

Prolomí Oceláři defenzívu soupeře a ukončí sérii už na jihu Čech?

Statistika HC Oceláři Třinec Banes Motor České Budějovice
Bilance v play off 5 zápasů, 3/2, skóre 11:10 8 zápasů, 5/3, skóre 22:18
Bilance venku/doma v play off 2 zápasy, 1/1, skóre 5:7 4 zápasy, 3/1, skóre 16:11
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 4-1-1-4, skóre 26:30 10 zápasů, 5-1-0-4, skóre 29:28
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 prohry 2 výhry
Vzájemná bilance (v play off) 5 zápasů, 3/2, skóre 11:10 (60% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – venku 2 zápasy, 1/1, skóre 5:7 (50% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 5 (2+3) Milan Gulaš 8 (6+2)
Nejlepší střelec Richard Nedomlel, Libor Hudáček, David Cienciala všichni 2 Milan Gulaš 6
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček, Marko Daňo oba 3 Lukáš Pech 7
Nejproduktivnější obránce Richard Nedomlel 3 (2+1) Jan Štencel 6 (0+6)