Čacho: Stále vedeme 3:2, máme hlavy nahoře

24.03.2024 · Adam Sušovský
Ani napodruhé to nevyšlo, čtvrtfinále s Českými Budějovicemi pokračuje. Oceláři sice ve třetí třetině pátého duelu smazali dvoubrankovou ztrátu, měli drtivý tlak, ale těsně před koncem je z ojedinělé akce zmrazil soupeř. Třinec padl 2:3, v sérii ale opačným poměrem vede. „Máme hlavy nahoře, chceme sérii v Budějovicích ukončit,“ prohlásil útočník Viliam Čacho. Série pokračuje v úterý.

Nepovedené dvě třetiny a disciplína vzala Třinci šanci ukončit čtvrtfinálovou sérii v pěti zápasech.

Bitva s Motorem pokračuje.

České Budějovice v Třinci zvládly extrémně zajímavý duel a vyhrály 3:2, i když to chvíli vypadalo na velkolepý obrat. Oceláři ve třetí třetině srovnali stav z 0:2 na 2:2, mačkali soupeře v pásmu. Jenže nevyužili ani takřka minutu dlouhou přesilovku pět na tři a soupeř trestal. K jedinému gólu Motoru v závěrečné třetině stačily jen dvě střely na branku.

„Nemůže se nám stát, že v play off hrajeme osm minut v kuse oslabení,“ prohlásil útočník Viliam Čacho. Hráč, který ve třetí třetině naskočil na led po změně v sestavě v první formaci a hned z prvního střídání vykřesal gólem naději, měl na mysli prostřední část. Ta domácím nevyšla. Oceláři potřebovali hrát, místo toho se po dvou čtyřminutových trestech museli dlouho bránit. A na konci druhého oslabení inkasovali.

„Sice jsme se pak z toho vyhrabali, ale nevyšlo to. Jasně, je to škoda, ale v sérii vedeme 3:2 na zápasy pořád my. A máme hlavy nahoře,“ řekl Čacho a odmítl, že by klíčovým momentem byla neproměněná přesilovka pět na tři. „Rozhodl jejich gól na 3:2. Jasně, mohli jsme dát gól, šance jsme ale měli i při hře pět na pět. Přesilovka nám nevyšla, ale nedá se dát gól z každé. Měli jsme šancí dost, nespadlo nám to tam. Máme ale silný tým, v úterý se hraje v Budějovicích a my to tam budeme chtít ukončit,“ řekl Čacho.

V úterý se v Českých Budějovicích hraje šestý zápas série od 17:30, přímý přenos vysílá O2 TV Sport.