Dorostenci mají druhý čtvrtfinálový bod!

22.03.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka začali venkovní misi úspěšně! Na ledě Plzně nejprve mladí Oceláři ustáli silný nástup soupeře, pak sami udeřili a i přes komplikace ve třetí třetině dovedli zápas k vítězství 5:2.
ČF3, pátek 22.3.2024
Plzeň
2:5
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 38. Klatovský (Benák, Úbl), 47. Úbl (Mašek, Klatovský) – 12. Hebar (Mrtka, Hrček), 33. Morcinek (Rybnikár, Hladonik), 34. Hrček (Hebar, Řípa), 58. Weiss (Rybnikár, Hebar), 60. Rybnikár (Švančara, Holub)

Vyloučení: 2:7 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 144 Střely na branku: 51:25

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5

Stav série: 1:2

HC Škoda Plzeň: Houdek (34. Poustka) – Kamas, Mašek, Boskovic, Reisnecker, Kocek, Černý – Fodor, Benák, Úbl – Klatovský, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Křepel
HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek – Švančara, Rybnikár, Weiss – Hrček, Řípa, Hladonik – Morcinek, Polášek, Hebar

Mnohem lepší nástup do zápasu měli domácí mladíci. Hned v úvodní minutě se v obrovské šanci ocitl Benák, který ale svou kličku do zdárného konce nedotáhl. Chvíli nato mohl udeřit Úbl, jeho střela švihem ovšem skončila jen na tyči. Svěřenci trenéra Marka Malíka se v úvodní části dostali jen k šesti pokusům, jeden z nich ale dokázali využít. Po odrazu nahození obránce Mrtky se kotouč odrazil k Andreji Hebarovi a ten neváhal.

Ve druhé části nejprve Ocelářům nebyl uznán gól pro kopnutí, skóre se tak měnilo až v čase 32:51. Znovu slavili hráči s drakem na hrudi, to když střelu Rybnikára dorazil Filip Morcinek. To navíc ze strany Třince nebylo vše. O 44 sekund později se z dorážky prosadil i Jan Hrček a plzeňští trenéři sáhli ke střídání gólmanů, místo Houdka šel mezi tři tyče Poustka. Následně se první trefy dočkali i domácí, po přihrávce Benáka se z prostoru před brankou prosadil Antonín Klatovský.

Závěrečná dvacetiminutovka pak přinesla pořádné drama, mohlo za to plzeňské snížení na 2:3. Po přihrávce Maška zakončoval do odkryté klece Matyáš Úbl. Oceláři ale nakonec náročnou situaci ustáli a to zejména díky 49 úspěšným zákrokům brankáře Skácela. V posledních minutách tak byli domácí nuceni sáhnout k risku se hrou bez brankáře, kterou Oceláři proměnili hned ve dvě trefy. Uklidňující branku nejprve zařídil Matěj Weiss, na konečných 5:2 pak upravil Michal Rybnikár.